19 Mayıs Kutlama Programı Açıklandı

Isparta’nın yeni Valisi Aydın Baruş tarafından, Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramının 103.yıldönümü kutlama programı paylaşıldı.

19 Mayıs Kutlama Programı Açıklandı

Isparta’nın yeni Valisi Aydın Baruş tarafından, Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramının 103.yıldönümü kutlama programı paylaşıldı.

Konuyla ilgili olarak valilikten yapılan açıklamada:

FAALİYETLER

19 MAYIS 20222 PERŞEMBE

1-“Gençlik Yürüyüşü” saat: 09.00’da Tren Garı önünden başlayıp İstasyon Caddesi istikametinde devam edecek 6 Mart Caddesine dönülerek Isparta Belediyesi önünden Mimar Sinan Caddesi yönü takip edilip 15 Temmuz Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanında sona erecektir. Gençlik Yürüyüşü, okulların temsilci öğrencileri, gençler, halk, ASKF yöneticileri ve sporcular ile birlikte kulüp temsilcilerinin ve beden eğitimi öğretmeni başkanlığında okul spor faaliyetlerinde yarışmalara katılan sporcular ile kurum amirlerinin toplanmasıyla başlayacaktır. Yürüyüş güzergâhı Tren Garı önü İstasyon Caddesinden başlayacak olup, 15 Temmuz Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanında sona erecektir. Sporcular, temsil ettikleri branşın spor kıyafetiyle yürüyüşe katılacaktır. Yürüyüşte Isparta Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi öğrencileri “Birlik ve Beraberlik Bayrağı ve Atatürk Posterini” taşıyacaklardır.

A) ÇELENK SUNMA TÖRENİ SAAT: 09.45

Çelenk; Atatürk Anıtı’na Gençlik ve Spor İl Müdürü Muhammet Cemil Şensöz tarafından sunulacaktır.

- Valilik Makamına geliş

b) Saygı duruşu ve akabinde İstiklâl Marşı eşliğinde Bayrakların göndere çekilmesi

c) Gençlik ve Spor İl Müdürü Muhammet Cemil ŞENSÖZ’ün günün anlam ve önemi belirten konuşması,

d) Halk Oyunları Gösterisi

e) Dans Gösterisi

f) Step-Aerobik ve Zumba Gösterisi

g) Müzik Dinletisi (Keman, Bağlama, Caz solo performansları)

h) Yüksek Atlama Gösterisi

i) Gençler Arası Kültür ve Sanat Yarışmaları 13/17 yaş kategorisi Şiir Yarışması Isparta birincisi Ayşe ALPARSLAN tarafından “19 Mayıs’ta Düşünceler Şiiri”nin okunması

j) Cimnastik Gösterisi

k) Karate Gösterisi

l) Aikido Gösterisi

m) TaekWondo Gösterisi

n) Kick Boks Gösterisi

o) Okçuluk Gösterisi

p) Ödül Töreni (Basketbol, Voleybol, Atletizm, Akıl Zeka Oyunları)

q) Dağcılık İniş Gösterisi

r) Kapanış

B- SERGİ

1- 18 Mayıs 2022 tarihinde Çarşamba günü saat:18.00’da 15 Temmuz Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanı Futbol Oynayan Robot Etkinliği, Ebru Çalışmaları, Manyetik Oyun ve 3 Boyutlu Resim Sergisi yapılacaktır.

C- ÇELENK SUNMA TÖRENİ

19 Mayıs 2022 Perşembe günü Çelenk sunma töreninde okulların temsilci öğrencileri, gençler,  halk, ASKF yöneticileri ve sporcular ile birlikte kulüp temsilcilerinin ve Beden Eğitimi öğretmeni başkanlığında okul spor faaliyetlerinde yarışmalara katılan sporcular ile kurum amirlerinin toplanmasıyla Gençlik Yürüyüşü yapılacaktır.

1- Bütün sporcu ve kulüp temsilcileri, ASKF yetkilileri saat: 09.00’da, Tren Garı önünde toplanarak İstasyon Caddesinden 15 Temmuz Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanına ulaşacak, halk ve öğrenci grupları ile birlikte saat: 09.30’da 15 Temmuz Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanında (Valilik Binası önünde) hazır bulunacaktır.

2- Çelenk sunma törenine lise ve dengi okullardan 24 kişilik öğrenci grupları (12 kız –12 erkek)  başlarında okul müdürlüğünce görevlendirilen bir Beden Eğitimi öğretmeni ile katılacaklardır. Ayrıca, lise ve dengi okulların lisanslı sporcular de bizzat törene iştirak edeceklerdir.

3- Çelenk sunma Gençlik ve Spor İl Müdürü Muhammet Cemil ŞENSÖZ tarafından törenle yapılacaktır.

4- Atatürk Anıtı’na çelengin sunulmasının ardından, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk ve şehitlerimizin manevi huzurunda saygı duruşunda bulunulacak ve akabinde de İstiklâl Marşımız söylenecektir.

5- İstiklal Marşımız söylenirken görevlendirilen öğrenciler (8 kız – 8 erkek) tarafından Bayrağımız göndere çekilecektir.

6- Tören 15 Temmuz Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanında yapılacak olan çeşitli etkinlikler ile devam edecektir” denildi. (Haber Merkezi)

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler