Ahmet Tural Yeniden Aday Gösterildi

Isparta’da ki esnaf odaları başkan ve yöneticileri, Mayıs ayında yapılacak olan Esnaf Odaları Birliği Başkanlığı seçimlerinde tek aday olarak mevcut başkan Ahmet Tural’ı yeniden aday gösterdiler.

Ahmet Tural Yeniden Aday Gösterildi

Isparta’da ki esnaf odaları başkan ve yöneticileri, Mayıs ayında yapılacak olan Esnaf Odaları Birliği Başkanlığı seçimlerinde tek aday olarak mevcut başkan Ahmet Tural’ı yeniden aday gösterdiler.

Isparta Esnaf Odaları Birliğince geleneksel iftar yemeği düzenlendi.  İftar buluşmasında oda başkanları, Mayıs ayında yapılacak Birlik olağan genel kurulunda Başkan Ahmet Tural’ı güçlü bir şekilde destekleyerek tek aday olarak gösterdi. İftarda, bu dönem görevi bırakan başkanlar da unutulmadı.

 

ESOB’tan yapılan bilgilendirmede: “Esnaf Odaları Birliğince Böcüzade Düğün Salonunda düzenlenen iftar programına Burdur ESOB Başkanı Metin Sipahi, Dinar Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı Veysel Topçu, oda başkan ve yönetim kurulu üyeleri, Kadın Komisyonu Başkanlık Divanı üyeleri ve misafirler katıldı.  İftarda bir konuşma yapan Birlik Başkanı Ahmet Tural, “On bir ayın sultanı Ramazan ayını idrak etmenin mutluluğunu, sevincini hep birlikte yaşamaktayız. Ramazan ayı rahmet ve bereket ayıdır. Ramazan ayı birlikteliğin beraberliğin kardeşliğin paylaşmanın en doruk noktaya çıktığı aydır.

 

Dolayısıyla bizlerde esnaf ve sanatkarlar teşkilatları olarak, birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi güçlendiremeye vesile kılan bu ramazan ayında yine biraraya geldik.  Bir araya gelmek başlangıçtır, bir arada durabilmek ilerlemektir. Birlikte çalışmak başarıdır. Bundan dolayı birlik ve beraberliğimizi perçinleştiren bu gönül sofrasında sizlerle bir arada olmaktan duyduğum mutluluğu ifade etmek istiyorum Başı rahmet ortası mağfiret sonu cehennemden kurtuluş olan mübarek Ramazan ayında, Rabbimden tuttuğunuz oruçlarınızı, ibadetlerinizi, yardım ve ikramlarınızı kabul buyurmasını niyaz ederim” dedi.

 

VEFAMIZI GÖSTERMEK BOYNUMUZUN BORCUDUR

 

Ustadan çırağa devam eden bir geleneğin mensupları olduklarını ileten Başkan Tural “Örf ve adetlerimizden biri de gayreti, iyilikleri, yapılan hizmetleri unutmamak, ahde vefalı olmaktır. Ramazan ayı vefa duygusunun en güzel şekilde anlam bulduğu bir aydır. İşinden, ailesinden feragat ederek esnaf ve sanatkara hizmet yolunda mesai harcayıp, hizmet bayrağını teslim eden başkanlarımıza vefamızı göstermek boynumuzun borcudur. Değerli başkanlarıma vermiş oldukları hizmetlerden ve katkılarından dolayı şahsım ve sizler adına şükranlarımı sunuyorum.  Rabbimden, sağlıklı, hayırlı bir ömür sürmelerini niyaz ediyorum.

 

Yeni seçilen ve de görevi devam eden başkan ve yönetimlerine de yeni dönemde başarılar diliyorum. Ayrıca Birliğimize kuruluşundan bu yana hizmet vermiş olup ahirete irtihal etmiş başkan ve yöneticilerimize Allah’tan rahmet, hayatta olanlara sağlıklı bir ömür diliyorum. Ramazan ayının başta esnafımız ve sanatkarımız olmak üzere bütün evlere, gönüllere, huzur ve bereket getirmesini temenni ediyorum. Hep inandığım bir hakikat varki kişi sayısınca ne kadar düşünce varsa yürek sayısınca da sevgi vardır.

 

Hayata farklı pencerelerden bakabiliriz ancak bu birbirimizi sevmemize, hayatı paylaşmamıza engel değildir.  Çok daha güzel günlerde birlikte olmak umuduyla kalplerimizdeki sevginin güzelliğiyle geleceğe doğru yürüyelim. Sözlerimi Yunus Emre’nin şu güzel mısralarıyla tamamlamak istiyorum. Sevelim sevilelim bu dünya kimseye kalmaz” dedi.

 

GÖREVİ BIRAKAN BAŞKANLARA TEŞEKKÜR PLAKETİ

 

Başkan Tural, uzun yıllar oda başkanlığı görevini yürüten İsmail Uygun’a ve Kaya Öksüz’e teşekkür plaketi takdim ederken, Şehir dışında olması nedeniyle iftara katılamayan Mehmet Ali Bapbacı adına plaketi Bakkallar Odası Başkanı Sinan Aydın aldı.  Ayrıca uzun yıllar Şoförler Odasında başkanvekilliği görevi yürüten Behçet Güngör’e de plaket takdim edildi.    

 

BAŞKAN TURAL’I ADAY GÖSTERDİLER

 

İftarda oda başkanları, Birlik Başkanı Ahmet Tural’ı mayıs ayında yapılacak genel kurulda tek aday olarak gösterdi. Bu açıklamayı oda başkanları adına Sütçüler Esnaf Odası Başkanı Muharrem Özsüt yaptı.  Birlik Başkanı Ahmet Tural’la başarılı bir dönem geçirdiklerini kaydeden Özsüt, “Kendisinin göreve gelmesiyle birlikte biliyorsunuz dünyada ve ülkemizde etkili olan pandemi en çok esnafımızı etkiledi. Bu zor dönemde  kendisi taşın altına elini değil gövdesini koyarak esnaf ve sanatkarın yanında oldu.  Bizlerle sürekli iletişim halinde olan Birlik Başkanımız, sorunlarımıza anında çözümler üretti. Düğünümüzde, cenazemizde, iyi günde kötü günde her zaman bizimle beraber hep yanımızda oldu.

Sayın Birlik Başkanımız bugün TESK’te TESKOMB’da yöneticilik yapıyor. Türkiye Şoförler Federasyonunda Başkanvekilliği görevinde bulundu. Tabi küçük bir Anadolu şehrinden çıkıp, çatı örgütlerde bu noktalara gelmenin öyle kolay olmadığını hepimiz biliyoruz. Ayrıca 6. Bölge Birliğinde Sandıklı’dan Burdur’a Antalya’dan Isparta’ya kadar kooperatifleri birleştirip, bölge birliğini kurumsallaştırdı ve 6. Bölge Birliği bugün Türkiye’nin en başarılı bölge birlikleri arasında yer almakta. Tüm bu başarıların ardından bizler de, aşağıda imzası bulunan 27 oda başkanı olarak genel kurulda, Birlik Başkanımız Ahmet Tural’ı güçlü bir şekilde destekliyor ve Birlik Başkanlığına yeniden aday gösteriyoruz” diye konuştu.

 

BAŞKAN TURAL’DAN DESTEK TEŞEKKÜRÜ

 

Destek açıklamasının ardından salonda alkış tufanı koparken, Başkan Tural, kendisini güçlü bir şekilde destekleyen tüm oda başkan ve yönetimlerine teşekkür etti. Birlikte yol yürümeye devam edeceklerini kaydeden Başkan Tural “İri olacağız diri olacağız hep birlikte güçlü esnaf teşkilatı olacağız” dedi. İftar programı oda başkanlarının birliktelik fotoğrafı vermesiyle son buldu” denildi. (Haber Merkezi)

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler