Birikimlerin Garantisi Sigortadır

Yeşil Sigorta İşletmecisi Yaşar Yeşilot sigorta yaptırmanın faydalarından bahsederek, malvarlıklarını garantiye almak isteyen vatandaşları muafiyet ekleyen sigorta şirketlerine karşı uyardı.

Birikimlerin Garantisi Sigortadır

Yeşil Sigorta İşletmecisi Yaşar Yeşilot sigorta yaptırmanın faydalarından bahsederek, malvarlıklarını garantiye almak isteyen vatandaşları muafiyet ekleyen sigorta şirketlerine karşı uyardı.

 

Faaliyetlerini başarıyla sürdüren Yeşil Sigorta, çalışmalarına bütün hızıyla devam ediyor. İşletme sahibi Yaşar Yeşilot, şirketin çalışma durumuna değinerek insanların mal varlıklarını sigortalaması gerektiğini ve neden Yeşil Sigorta’yı seçmeleri konusuna değindi.

 

Konuşmalarına sigorta şirketinin öz geçmişi ile başlayan Yeşilot, “ Isparta’da 25 yıllık sigorta acenteciliğinin 2. Kuşak yöneticisiyim.  1997 yılında sigorta şirketlerinde acente eksikliğinden dolayı babam Osman Yeşilot böyle bir girişimde bulunuyor, şirketimizi aktifleştiriyor. Şuan 5 şubemiz mevcuttur. İşimizde hem mektepli hem de alaylı olmak için üniversite eğitimimi sigorta alanında tamamladım.  Şirketimizde yaptığımız faaliyetlerden bahsedecek olursak, Yeşil Sigorta’nın amacı, insanların yıllarca emek vererek biriktirdikleri birikimleri bir anlık dikkatsizlik, kaza veya doğal afet sonucunda kaybetmemeleri için, onların üstünden bu riskleri almak ve malvarlıklarına garanti sunmak adına hizmet veriyoruz. 1997 yılından bu yana verdiğimiz kaliteli hizmetten ötürü standart müşteri kitlemiz oluşmuş durumda.  Bu konuda en büyük iddiamız en ucuz fiyatlarla teminat vermiyoruz. En uygun fiyatlarla en doğru teminatı vermeye çalışıyoruz. En ucuz algısı maalesef biraz üzücü sonuçlar yaşatıyor.” Dedi.

 

ACENTE ’YE GİRİLEN BEDELLER DOĞRU GİRİLMELİ 

 

İşletmeciliğini yaptığı sigorta şirketi hakkında bilgi veren Yaşar Yeşilot, malvarlıklarını olası kazalardan garantilemek için sigorta şirketlerine başvuran insanların acenteye girilecek malvarlıklarının eksiksiz ve doğru bilgiler olması gerektiği söyledi. Yeşilot, “ Günümüzde araba ve ev almak çok zor. Yapılan bu pahalı yatırımların garantisi olması bu bağlamda çok önemli. Örneğin bundan 4 yıl öncesine baktığımızda Koranavirüs var mıydı? Ama bir anda hayatımıza girdi ve bütünüyle hayatımızı etkiledi.  Bu dönemde sağlık sigortası yaptıran bireyler özel hastanelerde rahatça işlemler yaptırdı.  Sağlık sigortası pandemi de patladı. Hayatta başımıza ne geleceğini asla bilemeyiz.  Bu yüzden elimizdekileri garantilemek son derece önemli. Fakat öyle bir nokta var ki sigorta şirketlerine gidenler için çok büyük önem arz ediyor. Acenteye girilen mal varlıkların doğru ve eksiksiz olması gerekiyor. Mesela, dükkânına sigorta yaptıran bir kişinin dükkânı yangında kullanılamaz hale geldi. Acenteye yazılan dükkânın içinde 1 milyon TL para var ama yangında 3 milyon TL çıktı.  O zaman parasından sadece 300 bin TL’sini alabilir. Eksik sigorta olduğu için tam ödeme yapılamıyor. Acenteye girilen bilgiler bu kadar önemli.  İnsanların bir başka dikkat etmesi gereken hususta, muafiyet koyan sigorta şirketleri var fiyatını ucuz tutup yüzde 20, yüzde 10 gibi müşteriyi sorumlu tutuyor. İnsanlar mağduriyet yaşamaması için kâğıtları mutlaka okusun ve gözden geçirsin. Ne de olsa ucuz etin yahnisi yavan olur derler” diyerek kamuoyu ile bilgilerini paylaştı. (TUĞBA SEREL)

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler