Çocuk Hakları Ve Ceza Adalet Sistmei

Çocuk Hakları Ve Ceza Adalet Sistmei

Süleyman Demirel Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Sosyal Hizmet Bölümü tarafından “Çocuk Hakları Bağlamında Ceza Adalet Sistemi” isimli bir panel düzenlendi.

İİBF Konferans Salonunda gerçekleştirilen panele konuşmacı olarak katılan Isparta Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Akbulut, Isparta Cumhuriyet Savcısı Cem Sağdıç, Isparta Adli Destek ve Mağdur Hizmetleri Müdürlüğü Sosyal Hizmet Uzmanı Özden Salman Koku ve Isparta Barosu Çocuk Hakları Komisyonundan Avukat Tuğçe Demiralay, çocuk ceza adalet sistemi hakkında bilgilendirici sunum yaptı. Disiplinlerarası çalışmalar ve sosyal hizmet uygulamalarıyla ilgili detaylı bilgi veren konuşmacılar, çocukların üstün yararının her alanda olduğu gibi ceza adalet sisteminde de üzerinde sıklıkla durulan bir konu olduğunu söyledi.

 

Etkinlik kapsamında çocuk hakları ve çocukların üstün yararı noktasından hareketle çocuk ceza adalet sisteminin nasıl işlediği, farklı meslek elemanlarının bu süreçte disiplinlerarası nasıl çalıştığı ve sosyal hizmet bağlamında ne gibi uygulamaların yürütüldüğünden bahsedildi. Yoğun katılımın olduğu etkinlik sonunda katılımcılara teşekkür belgesi verildi. Öğrencilerin soruları yanıtlandı. (Haber Merkezi)

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.