Eğirdir’de Kentsel Dönüşüm Yapılacak

Eğirdir’de Kentsel Dönüşüm Yapılacak

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğünden Müdür Yardımcısı İlker Gök ve Kentsel Dönüşüm Şube Müdür Vekili Nilüfer Çetintaş'ın katılımı ile Eğirdir Belediye Başkanı Veli Gök ve teknik ekibi Odun Pazarı esnafı ile kahvaltıda buluştu.

Eğirdir Belediye Başkanı Veli Gök, kentsel dönüşüm için Odun Pazarı esnafı ile kahvaltılı toplantı gerçekleşti.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğünden Müdür Yardımcısı İlker Gök ve Kentsel Dönüşüm Şube Müdür Vekili Nilüfer  Çetintaş'ın  katılımı ile Eğirdir Belediye Başkanı Veli Gök ve teknik ekibi Odun Pazarı esnafı ile kahvaltıda buluştu. Konuyla ilgili olarak Eğirdir Belediyesi’nden yapılan açıklamada: Toplantının konusu ise İlçemizin Odun Pazarı olarak tabir edilen yaklaşık 6.900 metrekarelik alanı kapsayan mevkiinin artık işlevini kaybetmesi ve atıl pozisyonda müşteri bekleyen esnaflarımızın geleceğine yönelik bir çalışma yapılarak kentsel dönüşüm veya sokak sağlıklaştırma projeleri ile odun pazarının tekrar cazibe merkezi haline getirilmesi amaçlanıyor.

Eğirdir Belediye Başkanı Veli GÖK yaptığı konuşmada; 'Zamanında ilçemizin ihtiyaçlarına karşılık veren Odun Pazarımız artık güncelliğini yitirmiş, ve gelecek nesillere aktarılamayacak duruma gelmiştir. Kentsel Dönüşüm uygulaması veya sokak sağlıklaştırması projesi ile evlatlarımıza güzel bir çarşı bırakmış olacağız. Mülk sahiplerimizin de katılımı ile 23 Mayıs 2022 saat 21.00'de ikinci toplantıyı yapmak üzere Eğirdir Belediyesi Liman Sosyal Tesislerine hepinizi bekliyorum, burada bir kaç kişinin değil çoğunluğun olumlu kanaati olduğu taktirde avam proje ve maketler hazırlattırılarak tarafınıza sunulacaktır.' dedi. Kentsel Dönüşüm ve Sokak Sağlıklaştırma hakkında Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü personelleri esnafları bilgilendirerek esnafların sorularına cevap veriler” (Haber Merkezi)

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler