Enkaz Yığınıydı ELMAS Oldu

Yarım asırlık enkaz olarak görülen Meydan AVM’nin açılışı Isparta esnafını mutlu etti. Açıldığı günden bu yana vatandaşın ilgi odağı haline dönüşen Meydan AVM’nin etrafında bulunan esnaflar duygularını Demokrat Gazetesine anlattılar.

Enkaz Yığınıydı ELMAS Oldu

Yarım asırlık enkaz olarak görülen Meydan AVM’nin açılışı Isparta esnafını mutlu etti. Açıldığı günden bu yana vatandaşın ilgi odağı haline dönüşen Meydan AVM’nin etrafında bulunan esnaflar duygularını Demokrat Gazetesine anlattılar.

 

Eski adıyla Isparta Ticaret ve Kültür Merkezi (ITKM) olan şimdilerde ise Akdeniz’in İncisi olarak adlandırılan Meydan AVM’ye merak ve ilginin fazla olması bölge esnafın yüzünü güldürdü. Röportaj yaptığımız esnaflar yeni Meydan AVM’nin Isparta’ya katkılarının çok olacağını belirtti.

 

Temellerinin atılmaya başlanmasının üzerine boş inşaat halinde 25 yıl boyunca kaderine terk edilmiş Meydan AVM, artık Ispartalıların hizmetinde.

 

3 BİN KİŞİYE İSTİHDAM SAĞLAYACAK

 

AVM’nin açılışı birçok esnafa da olumlu anlamda katkısı olacağı düşünülüyor. Bu duruma en çok sevinen de bölge esnafları oldu. Esnaflardan Abdullah Akçil, konuyla ilgili düşünlerinde, “Isparta’da çeyrek asırlık bir enkaz faaliyete geçti. Bu durum bütün Ispartalıları mutlu ettiği gibi, bölge esnafını da sevindirdi. Çünkü Meydan AVM enkaz halindeyken altında en çok esnaf ezildi. Sayısını veremem ama birçok arkadaşım işin durgunluğundan ötürü işletmesine kepenk vurdu. Fakat artık bunları konuşmanın bir anlamı kalmadı.  Çok şükür Meydan AVM hizmete açıldı. Merkezde oturan insanlar artık alışveriş için uzak yerlere gitmeyecek. Zaten AVM çok kapsamlı olduğu için vatandaş her türlü ihtiyacını buradan karşılayabilecek. İnsan kalabalığının artması da doğal olarak biz esnafların işine yaracak. Tahminimce Isparta’nın kalbi artık Meydan AVM’ de artacak.” dedi.

 

MEYDAN AVM SAYESİNDE İNTERNET ALIŞVERİŞİM AZALACAK

 

Bölgenin kadın esnaflarından Zehra Göçer ise Meydan AVM’nin, kendisinin internetten yaptığı alışverişi azaltacağını belirtti. Göçer, “ Isparta’nın en büyük yatırımlarından birisi olan Meydan AVM’nin artılarını inşallah ilerleyen günlerde göreceğiz. Yeni açıldığı için insan kalabalığı şuan ilgi ve meraktan ötürü gibi olabilir. Bu kalabalık inşallah ilerleyen süreçlerde esnafların yüzünü güldüren cinsten olur” diyerek ifadelerini kullandı.

 

BÖLGE ESNAFI UMUTLU

 

Esnaf Ayhan Gencay, “  Öncelikle Isparta’nın yeni gözdesi Meydan AVM hepimize hayırlı uğurlu olsun. Hergün gördüğümüz enkaz yığını artık elmas oldu halkımız bu elması güzel işleyeceğini düşünüyorum. Birçok kişi bu kapıdan ekmek yiyecek. Tabi bölge esnafı olarak inşallah bizde nasipleneceğiz. Şuan için net bir şey söyleyemesem de ilerleyen süreçlerde az işlek olan bu sokaklar artık canlanacak. Meydan AVM’nin bu sürece büyük katkısının olacağını düşünüyorum. Hatta yavaş yavaş canlanmaya başladı bile. Önceden akşam 22.00 civarlarında dışarda insan görmek çok mümkün olmazdı. Şimdilerde ise yavaş yavaş cadde canlanmaya başladı. İnsanlar AVM kapanışına kadar vakit geçiriyor. Bizim için heyecan verici bir durum.” yorumlarında bulundu. (Tuğba Serel)

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler