Isparta’mız Hizmet Aşkıyla Daha Da İleriye Gidecek

Isparta’mız Hizmet Aşkıyla Daha Da İleriye Gidecek

Isparta Belediyesi ile Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Toto Teşkilatı Başkanlığı işbirliği ile inşa edilen 20 bin metrekare alan içerisinde UEFA standartlarında Sentetik Çim Saha, 500 kişilik tribün ve diğer sosyal alanların bulunduğu Emre Mahallesi Spor Kompleksinin resmi açılışı gerçekleştirildi.

Açılışa Isparta Valisi Aydın Baruş, AK Parti Isparta Milletvekilleri Mehmet Uğur Gökgöz ve Osman Zabun, Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Uluborlu Belediye Başkanı Aziz Tuna, İl Jandarma Komutanı Albay İlker Şimşek, AK Parti İl Başkanvekili Mehmet Ali Ertuğrul, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Furkan Cem Er, MHP İl Başkanı Önder Topçu, CHP Merkez İlçe Başkanı Birtan Özgün Takmaz, İYİ Parti İl Başkanı İbrahim Tekeli, İYİ Parti Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Börekçi, Saadet Partisi İl Başkanı Yaşar Gürtoklu, Saadet Partisi Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Yıldızhan, ISUBÜ Rektörü Prof. Dr. Yılmaz Çatal, SDÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Alim Koşar, Gençlik ve Spor İl Müdürü Mahmut Danayiyen, Esnaf Odaları Birliği Başkanı Ahmet Tural, ITB Başkanı Hüdai Şahin, ITSO Başkan Yardımcısı Şakir Uygun, Isparta Muhtarlar Derneği Başkanı Gökhan Büyükleblebi, Ziraat Odası Başkanı Mustahattin Can Selçuk, ASKF Başkanı Nurettin Akgül, Isparta 32 Kulübü Başkanı Gültekin Özdemir, protokol üyeleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, vatandaşlar, muhtarlar ile sporcular katıldı.

Açılış öncesinde 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolasıyla Isparta Görme Engelliler Spor Kulübü tarafından gösteri maçı gerçekleştirildi. Gösteri maçında görme engelliler birbirleriyle kıyasıya mücadele ederken, maç sonunda Vali Aydın Baruş ve Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen de empati yaparak gözlerine taktıkları bantla penaltı atışı gerçekleştirdiler.

Açılışta konuşan Emre Mahallesi Muhtarı Gürcan Suvay, tesiste yetişecek sporcuların Isparta’ya ve ülkeye hayırlı olması dileklerinde bulunurken, “Yapılan hizmetten dolayı Belediye Başkanımıza ve milletvekillerimize teşekkür ederim. Milletvekilimiz Mehmet Uğur Gökgöz ile birlikte bu bizim 30 yıllık hayalimizdi. Bu tesisin yapılmasından dolayı çok mutluyuz” dedi.

Isparta Muhtarlar Derneği Başkanı ve Keçeci Mahallesi Muhtarı Gökhan Büyükleblebi, şehre kazandırılan spor tesislerinin öneminden bahsederek, “Bu tesislerle hem amatör sporcularımız hem vatandaşlarımız hem de çocuklarımız rahatça sporlarını yapabiliyorlar. Isparta’mıza kazandırılan bu tesisler için Gençlik ve Spor Bakanlığımıza, Belediye Başkanımız ve milletvekillerimize emekleri için teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Emre Mahallesi Spor Kompleksi’nin birlik ve beraberlik içerisinde geniş katılımla açılmasının öneminden bahsetti. Başkan Başdeğirmen, “Şuanda siyasi bir sürecin içerisindeyiz. Seçimlerin arifesindeyiz. Hepimizin amacı Isparta’ya hizmet etmek. Herhangi bir siyasi ayrım olmadan hep beraber aynı sahanın içerisinde Isparta’mıza kazandırılan bu güzel yatırımda beraber olmak, futbol maçıyla güzelliği paylaşmak önemli. Bugünün en güzel sonucu budur. Birlik ve beraberliğimiz, şehrimize olan sevgimiz, saygımız ve hizmet aşkımızla daha da fazla ileriye gitsin. Hepimizin amacı Isparta’mız. Burada sayın valimiz, milletvekillerimiz var. Tüm siyasi partilerin temsilcileri buradalar. Yaptığımız bu tesis Isparta’mıza hayırlı olsun. UEFA standartlarında kazandırmış olduğumuz bu saha hayırlı olsun. Gençlerimiz, yetişkinlerimiz ve sporcularımız burada güzel vakit geçiriyorlar. Aydınlatma olması da gece kullanılmasını sağlıyor. Şuanda 500 kişilik tribünümüz var. Ancak çevresinde 2.500 kişilik tribün yapımına başladık. Burada 3.000 kişi maç ve etkinlikleri izleyebilecek” görüşlerinde bulundu.

Isparta Görme Engelliler Spor Kulübünün gösteri maçı yaptığını, kendilerinin de empati yaparak penaltı atışında bulunduklarını ifade eden Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, tüm engellilerin 3 Aralık Dünya Engelliler Gününü kutladı. Belediye olarak Emre Mahallesi Spor Kompleksinin arka tarafına 8.500 metrekare alanda Engelsiz Gençlik ve Yaşam Merkezinin inşaatının devam ettiğini ifade eden Başkan Başdeğirmen, “O tesisimizde terapi havuzlarıyla beraber her türlü tedavinin yapılabileceği çok büyük modern bir alan olacak. Türkiye’nin örneklerinden bir tanesi. Bu tesisimiz inşallah en kısa zamanda tamamlanarak bölgemizdeki engellilerimize hizmet verecek. Rabbim devletimize zeval vermesin. Sayın Cumhurbaşkanımızdan bugüne kadar istediğimiz her şey şehrimize yapıldı. Bundan sonra da inşallah devam edecek” dedi.

AK Parti Isparta Milletvekili Osman Zabun, Emre Mahallesi Spor Kompleksinin şehre çok yakıştığını belirterek, “Belediye Başkanımızın organizasyonunda Cumhurbaşkanımızın destekleriyle sayın bakanımızın kaynak aktarmasıyla bu güzel tesisi Isparta’mıza kazandırdık. Bu tesisler sayesinde çocuklarımız, gençlerimiz ve sporcularımız dinç olacaklar. Emeği geçen herkese yürekten teşekkür ediyor, hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

AK Parti Isparta Milletvekili Mehmet Uğur Gökgöz ise, kendisinin daha önceki yıllarda Emrespor forması giydiğini, yıllarca böyle bir spor tesisi hayali kurduklarından bahsetti. Gökgöz, “Bugün ne kadar mutlu olduğumu anlatamam. Bu tesislerin ayrıca bir özelliği daha var. Geçtiğimiz 4,5 yıl içerisinde il genelimize 48 tesis kazandırdık. Bu tesislerin öncelikli amacı sporcu yetiştirmek ve spor yapmak ama herhangi bir afet durumunda toplanma merkezi alanıdır. Burada büyük emek var. Öncelikle Belediye Başkanımız Şükrü Başdeğirmen ve ekibine teşekkür ediyorum. Isparta’mıza bu tesislerin kazandırılmasında özellikle önceki Gençlik ve Spor Bakanımıza Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na teşekkür ediyorum. Dün Gençlik ve Spor Bakanımız Osman Aşkın Bak’la telefonda görüştük. Isparta Belediyemize 120 milyon lira aktararak şehrimize yeni tesisler kazandırmanın heyecanı içerisindeyiz. Bizler işimiz hizmet, gücümüz millet diyerek yola çıktık. Sizlerden aldığımız güçle milletimize hizmet etmenin onurunu ve gururunu yaşıyoruz. Sporun ve sporcunun yanında sürekli duran, bizim hiçbir isteğimizi kırmayan sayın Cumhurbaşkanımıza yürekten teşekkür ediyoruz” görüşlerinde bulundu.

Isparta Valisi Aydın Baruş da tesisin açılışıyla birlikte sporun gerçek ruhunun yansımasını sahada gördüğünü kaydetti. Vali Baruş, şehre kazandırılan spor tesisleri sayesinde gençlerin zararlı alışkanlıklardan uzak durmasının da sağlandığını söyledi.

Vali Baruş, “Milletvekillerimiz, belediye başkanımız, siyasi parti başkanlarımız, ilçe belediye başkanlarımız, gençlerimiz, engelli kardeşlerimiz hepsi burada. Bu işte sporun kardeşlik, dostluk ve birlik ruhunu ne kadar güçlendirdiğini açıkça gösteriyor. Daima böyle olalım. Isparta'nın birlik ve beraberliği, buradaki manzara gibi olsun. Spora yapılan yatırımlar gerçekten çok değerli. Biz sporu neden önemsiyoruz? Spor insanın hem zinde kalması hem de zararlı alışkanlıklardan uzak durarak vaktini yararlı bir şekilde geçirmesi bakımından son derece yararlı bir uğraş. Bu sahada binlerce gencimiz spor yapacak. Burada hep beraber hareket etmenin birlikte dayanışma halinde olmanın mutluluğunu yaşayacaklar. Özellikle bu spor sahasının yanında engelsiz yaşam merkezinin inşa edilmesinden dolayı belediye başkanımızı tebrik ediyorum. Çünkü engelli kardeşlerimiz kendilerine fırsat verildiğinde ne kadar büyük başarılara imza attıklarını her gün gösteriyorlar. Nitekim bugün görme engelli kardeşlerimizin yaptığı futsal müsabakasında azmin önünde hiçbir şeyin duramayacağına açıkça şahit olduk. Pazar günü kutlanacak olan 3 Aralık Dünya Engelliler Gününün tüm engelli kardeşlerimize güzellikler getirmesini, önündeki engelleri aşmalarına vesile olmasını ve Türk milleti için de engelli kardeşlerimizle tam bir dayanışma halinde, geleceğe güvenle yürümemize vesilesi olmasını yürekten temenni ediyorum. Bugün burada açılışını yaptığımız tesisin bu noktaya gelmesinde başta Sayın Cumhurbaşkanımızın, Gençlik ve Spor Bakanımızın büyük emekleri oldu. Milletvekillerimizin çok değerli katkıları oldu ve tabii ki sahanın burada inşa edilmesinde ve buranın bir kompleks haline getirilmesinde büyük emekleri olan Isparta Belediye Başkanımız Şükrü Başdeğirmen’e çok çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Konuşmaların ardından Emre Mahallesi Spor Kompleksinin şehre kazandırılmasından dolayı Muhtarlar Derneği Başkanı Gökhan Büyükleblebi ve Emre Mahallesi Muhtarı Gürcan Suvay tarafından Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, AK Parti Milletvekilleri Mehmet Uğur Gökgöz ve Osman Zabun’a teşekkür plaketi sunuldu. Emre Mahallesi Spor Kompleksinin açılış kurdelesi yapılan duanın ardından protokol üyeleri tarafından kesildi.

Daha sonra protokol üyelerinin yer aldığı dostluk maçı gerçekleştirildi. Dostluk maçı 3-3 beraberlikle sonuçlanırken A Takımının gollerini Mehmet Bayındır, AK Parti Milletvekili Osman Zabun ve Saadet Partisi Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Yıldızhan kaydederken, B Takımının golleri ise AK Parti Milletvekili Mehmet Uğur Gökgöz(2) ve MHP İl Başkanı Önder Topçu’dan geldi. ( Belediye Bülten)

04 Ara 2023 - 12:34 Isparta/ Isparta- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Demokrat32 Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Demokrat32 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Demokrat32 editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Demokrat32 değil haberi geçen ajanstır.