Bin Yıl Geçsede Unutulmayacak

AK Parti’den 28 Şubat’ ın yıl dönümü nedeniyle açıklama yapıldı. Açıklamayı okuyan İnsan Hakları Birim Başkanı Muammer Çolak, ‘Post modern’ darbe olarak adlandırılan 28 Şubat; bir darbenin tarihi olduğu gibi vesayetin, antidemokratikliğin, karanlık bir zihniyetin de ismi olarak tarihe geçmiştir.” dedi.

AK Parti’den 28 Şubat’ın yıldönümü nedeniyle açıklama yapıldı. Açıklamayı okuyan İnsan Hakları Birim Başkanı Muammer Çolak, ‘Post modern’ darbe olarak adlandırılan 28 Şubat; bir darbenin tarihi olduğu gibi vesayetin, antidemokratikliğin, karanlık bir zihniyetin de ismi olarak tarihe geçmiştir.” dedi.

AK Parti İl Başkanlığında, 28 Şubat sürecini değerlendirmek için basın açıklaması yapıldı. Toplantıya, AK Parti İl Başkan Vekili Hamidullah Armağan, İl Genel Meclis Başkanı Serkan Keskin, Belediye Başkan Yardımcıları Fahrettin Gözgün, Uğur Büyükçulcu, AK Parti İnsan Hakları Birim Başkanı Muammer Çolak, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Sevim Köse, Memur Sen ve Sağlık Sen Başkanı Erdal Demiralay, Eğitim Bir Sen Şube Başkanı Hüseyin Arslan, TOÇ-Bir Sen Şube Başkanı Kuddusi Uranlı, Diyanet-Sen Şube Başkanı Osman Akçil ve 15 Temmuz Demokrasi Birlik ve Dayanışma Başkanı Ramazan Çapan da katıldı.

Ak Parti İnsan Hakları Birim Başkanı Muammer Çolak, 28 Şubat 'Postmodern darbe'sinin üzerinden 25 yıl geçtiğini belirterek, şunları söyledi: 28 Şubat 'Postmodern darbe'sinin üzerinden 25 yıl geçtiğini belirterek, şunları söyledi: “25. yılını geride bırakan ve “post-modern” darbe olarak adlandırılan 28 Şubat süreci, milletimizin inancına, iradesine, değerlerine, insan haklarına, demokrasiye ve özgürlüklere yapılan fiili bir darbedir. Motivasyonunu 27 Mayıs darbesinden alan 28 Şubat; bir darbenin tarihi olduğu gibi vesayetin, antidemokratikliğin, karanlık bir zihniyetin de ismi olarak tarihe geçmiştir. 28 Şubat’ta sözde “irtica tehdidi” ile medya, darbeci zihniyete ram olarak “Topyekün Savaş” manşetleri atmış, Ankara sokaklarında tanklar yürütülmüş, anti-demokratik MGK kararları alınmış, “demokrasiye balans ayarı” denilerek dönemin hükümeti istifaya zorlanmıştır. “1000 yıl sürecek” dedikleri 28 Şubat Post-Modern darbesi ile insanlar ayrımcı, ötekileştirici, insan haklarına aykırı uygulamalara maruz bırakılmış, milyonlarca insanın hayatı karartılmıştır.

Kadınlarımız ve genç kızlarımız, ne acıdır ki bu karanlık sürecin en büyük mağdurlarından olmuştur. Darbecilerin kurduğu ikna odalarında nice kadın, inançları hiçe sayılarak horlanmış ve baskıya maruz kalmıştır. Başörtüleri açılmaya zorlanmıştır. Bu odalarda psikolojik baskılara maruz bırakılan kızlarımızın çoğu üniversitelerdeki, liselerdeki eğitimlerini yarıda bırakmak zorunda kalmış ve etkisi bugün dahi süren travmalar geçirmiştir. Getirilen kanunsuz başörtüsü yasağı ile kadınların çalışma hayatında var olmaları engellenmiştir. Siyasi görüş ve inancından dolayı insanların; çalışma, eğitim, ibadet, düşünce ve ifade özgürlükleri gibi temel hakları ellerinden alınmıştır. Ülkesi, milleti için çalışan ve üreten sermaye dahi kategorize edilerek “Yeşil sermaye” adı altında ötekileştirilmiştir. 28 Şubat darbesi, vesayetçi sistemin ilk tezahürü değildir; maalesef sonu da olmamıştır.

15 Temmuz Hain Darbe Girişimi de aynı kaynaktan beslenen vesayetçi sistemin dışa yansıyan bir suretidir. Ülkemizde yaşanan bazı gelişmelere ve dillendirilen, mırıldanılan, hayali kurulan özlemlere bakılırsa 28 Şubat zihniyeti ne yazık ki bazı mahfillerde hala diriliğini korumaktadır. Devletimizin 28 Şubat’ın acılarını sağaltmak ve iyileştirmek adına yaptığı muazzam çalışmalarına rağmen bu zihniyetin söylemleri, eylemleri ve kamuflajlı darbe yılları nostaljileri; kabuk bağlayan yaralarımızı kanatmaktadır. Vesayetçi zihniyetle mücadelemiz biz var olduğumuz sürece devam edecek inşallah.

28 Şubat için “bin yıl sürecek” diyenler unutmasın ki 28 Şubat bin yıl sürmedi; ancak biz 28 Şubat’ı bin yıl geçse de unutmayacağız. Demokrasimize ve Milli İrade’ye her zaman sahip çıkacağız. 15 Temmuz Darbe girişiminde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde, Milletimizle beraber gösterdiğimiz mücadele bunun ispatıdır. Bu vesile ile ülkemizde 27 Mayıs, 12 Eylül, 28 Şubat, 15 Temmuz gibi insan onurunun, insan haklarının, demokrasi ve değerlerimizin hiçe sayıldığı günlerin bir daha yaşanmaması için var gücümüzle çalışmaya devam ediyor, 20 yıldır her şartta ve koşulda özellikle darbeler karşısında yanımızda olan milletimize şükranlarımızı sunuyoruz. “ dedi. Toplantıya katılanlar “Post Modern Darbedir”, “Bin yıl sürdürülmek istenen karanlık darbedir”, “Milletin kendisine, değerlerine ve inançlarına karşı yapılan bir darbedir”, “Demokrasiye Balans Ayarı Kılıfıyla Millete Vurulan Darbedir”. Pankartlarını hazırladılar. (Haber Merkezi)

01 Mar 2022 - 11:48 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Demokrat32 Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Demokrat32 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Demokrat32 editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Demokrat32 değil haberi geçen ajanstır.