‘Isparta Yönetilmiyor, Savruluyor’

CHP İl Başkanı Yalım Halıcı: “Isparta yönetimsel bir zafiyet görüyorum. Sanki yönetilmiyor sadece savruluyor. Burada ki tek sorumlu ise iktidar partisine mensup belediye başkanları ve milletvekilleridir” dedi. Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Yalım Halıcı, iktidar milletvekillerine ve belediye başkanlarına seslendi; ‘Sizler bir kilo elma sattınız mı? Vatandaşa destek olmaya çalıştınız mı?’ diye sordu.

‘Isparta Yönetilmiyor, Savruluyor’

CHP İl Başkanı Yalım Halıcı: “Isparta yönetimsel bir zafiyet görüyorum. Sanki yönetilmiyor sadece savruluyor. Burada ki tek sorumlu ise iktidar partisine mensup belediye başkanları ve milletvekilleridir” dedi. Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Yalım Halıcı, iktidar milletvekillerine ve belediye başkanlarına seslendi; ‘Sizler bir kilo elma sattınız mı? Vatandaşa destek olmaya çalıştınız mı?’ diye sordu. 

 

AK Parti Isparta Milletvekillerine de seslenen Halıcı, “Milletvekillerine soruyorum? Sizler bir kilo elma sattınız mı? Vatandaşa destek olmaya çalıştınız mı?  İhracat kanallarını açmalısınız, teşvikler verilmesini sağlamalısınız. Bizler her konuda duyarlıyız. Çevre ve Doğa komisyonu kurduk.  Eğirdir Gölü ile ilgili çalışmalar yapıp raporlar hazırlıyorlar. Bölge de incelemeler de bulunuyorlar. Bunun yanında il sağlık komisyonumuz var, il hukuk komisyonumuz var. Bu komisyonlar vasıtasıyla Isparta’da ne olup bitiyor hepsini biliyor ve Isparta’nın röntgenini nasıl çekeriz bunlara bakıyoruz. Isparta’da Kent Konseyi olsaydı biz temsilcilerimizi oraya gönderir ortak akılla kararlar verilirdi. Isparta’da Kent Konseyi’nin olmaması büyük kayıptır. Isparta bir haftada ekmek sorunu çözülemedi. Yönetimsel bir zafiyet görüyorum. Sanki yönetilmiyor sadece savruluyor. Burada ki tek sorumlu ise iktidar partisine mensup belediye başkanları ve milletvekilleridir. Sayın Valimiz Ömer Seymenoğlu’na ayrıca teşekkür ediyorum çok olumlu çalışmaları var” dedi.

 

ISPARTA HER AÇIDAN PERİŞAN

 

İl Başkanı Yalım Halıcı; “Isparta siyasette kaybedenler arasın yer almaya devam ediyor. 20 yıllık bir Adalet ve Kalkınma Partisinden bahsediyoruz. Son dönemde üçü iktidar partili olmasına rağmen Isparta’nın başına gelen ne bakın. Karanlığa mahkûm olmak mı? Akıl alır bir durum değil, 9. Cumhurbaşkanı ile anılan bir şehrin bu duruma gelmesi 2022 yılında  bununla gündeme gelmesi akıl tutulmasın dan başka bir şey değildir. Bu özelleştirme yapılırken hiç mi denetlenmedi? Belediye hiç mi hazırlık yapmadı önlem almadı bu duruma?  Isparta her açıdan perişan durumda. Bakıyoruz sürekli yatırım yaptık diyorlar, yatırım yaptıkları proje ne göstere bildikleri sadece Şehir Hastanesi. Hastane açılmadan önce hastanelerdeki yatak sayıları daha fazlaydı. İhale verilme koşulları ne? Şu anda işletilme şartları ne? Geçenlerde aldığım bir haber beni çok üzdü. Hastanede staj yapan çocukların öğle yeklerini kesmiş Şehir Hastanesi yönetimi Aileler bu konu da isyanda. Öğrenciler kendi ceplerinden para ödeyerek yemek yiyorlar Isparta’nın geldiği durum vahim.” Dedi.

 

ISPARTA TIBBİ AROMATİK BİTKİLERİN BAŞKENTİDİR OLMALIDIR

 

İl Başkanı Yalım Halıcı Teşvik yasası hakkında da şunları söyledi; “Teşvik yasasına bakıyoruz, teşvik yasasında 2. Bölgedeyiz yıllardır. İlk önce on dolarla kaybettik, teşvik sepetine girmeyi, arkasından ikinci sepette değerlendirildik şu anda olduğumuz yerde kayseri ve Denizli gibi bizden kat kat fazla sanayisi gelişmiş, ihracatı olan iller ve biz aynı yerde değerlendiriliyoruz. Afyon dördüncü bölgede, burdur üçüncü bölgede, ıskartaya kimse gelip yatırım yapar mı? Böyle bir durumda yapmıyor da zaten. Eskiden afyonun önündeydik şişimdi ise afyonun gerisinde kaldık, bütün değerlerimizi kaybediyoruz. Örneğin halıcılık; halıcılık yapan yok sadece kağıt üzerinde bu konuda da büyük haytalar yapıldı. Şimdi ise ıskartanın önün de büyük bir fırsat var tıbbi aromatik bitkiler bu fırsatı değerlendire bilecek mi acaba? Isparta, üreticisinden sanayicisine ciddi bir kesim bu konu da çalışıyor, fakat devlet teşvikin olması gerekiyor. Bizim beklentimiz şu kümelen me yapılmalı, Isparta Tıbbi Aromatik Bitkilerin başkentidir denilmeli ve buraya özel teşvikler verilmeli, hem tarladaki ürüne hem nihai ürüne kozmetik ürünlerine. Neden Isparta, Türkiye’nin hatta Avrupa’nın Kozmetik başkenti olmasın ki bu potansiyele sahip Isparta. Bu durum tamamen bakış açısıyla alakalı nasıl olsa her durum da oy alıyoruz mantığı var iktidar partisinde birde kendi içlerin de de bir iç çekime içerisindeler. Bu iç kavgaları da Isparta ya zarar veriyor. Bir başka partinin iç işleri beni hiç ilgilendirmiyor, beni ilgilendiren tek şey Isparta’nın menfaatleri bu durum Isparta’nın menfaatini etkiliyorsa bu beni ilgilendirir bu durum Isparta’yı etkiliyorsa kendilerine çeki düzen vermeleri gerekiyor.” İfadelerini kullandı.

 

CK AKDENİZ ELEKTRİK,  ÖNCELİKLE BİZİM ZARARIMIZI KARŞILASIN

 

“İnsanların mağduriyetini gideremediler” diyen Halıcı; “Isparta’nın başıboş bir şekilde yönetildiğini, aslında yönetilemediğini gördük. Elektrik krizi bunun bir göstergesidir. Akıllarımızla dalga geçiyorlar. İnsanların mağduriyetini gideremediler. Afet bölgesi olarak açıklamadılar. Biz bu işi unutturmayacağız. Bunca olay oluyor lütfetmiş gibi bir ay faturalarınızı erteledik.  Sonra çift fatura geliyor vatandaşa. Arkasından yirmi gün iftar yemeği vereceklerini açıklıyorlar. Fakat bunu açıklayan çok ilginçtir ki Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, neden bunu siz açıklıyorsunuz?  Bizim derdimiz iftar yemeğimi? Bu belediyenin işi. CK Akdeniz Elektrik,  öncelikle bizim zararımızı karşılasın, vatandaşın mağduriyetini gidersin. İftar yemeği vermekle siz bu işten kurtulamazsınız. Ispartalıları kandırmaya kalkmayın. Bu yaptığınız, hakaret gibi. Fakat biz bunu asla unutturmayacağız. AKP’nin gidişi Isparta’dan başladı.  Isparta‘nın içinden geçtiği süreç akıl alır gibi bir süreç değildir. İktidar partisinin tüm kolları artık çok yorgun Isparta’ya verecekleri hiçbir şeyleri kalmadı.” Dedi.  (Emmen Perçin)

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler