Ektiği Çiçeğin Özünü, Katma Değerli Ürüne Dönüştürdü

Ektiği Çiçeğin Özünü, Katma Değerli Ürüne Dönüştürdü

Ektiği Çiçeğin Özünü, Katma Değerli Ürüne Dönüştürdü

Isparta’da faaliyet gösteren Tetra Kimya ve Kozmetik Sanayii İşletmesinin sahibi Erkan Özdan, Helichrisyum çiçeğinin alt türü olan Helichrisyum italicum çiçeğinin özünü katma değerli ürüne dönüştürdü.

Ürettiği kozmetik ürünleriyle dermokozmetik alanda Türkiye ve dünya kozmetik endüstrisinde iddialı bir konuma gelmeyi hedefleyen Özdan, hayalleri ve kaliteli ürün üretmek için çoğu zaman laboratuvarda sabahladığını ifade etti.

Isparta’da onlarca kozmetik firmasından biri olan Tetra Kimya ve Kozmetik Sanayii, üzerinde çalıştığı dermokozmetik ürünlerden birisi olan Novaderm markasını Isparta’ya duyurmaya başladı. İşletme sahibi ve Kimyager olan Erkan Özdan Novaderm kremlerinin üretim aşamasına değindi. Özdan “Dermokozmetik ürünlerimin ilk göz ağrısı Novaderm kremlerim oldu. Bu kremleri üretmeden önce yaptığım laboratuvar çalışmalarım, stabilite testleri, yurt dışında yapılmış Dermotolojik olarak test edildi ve onaylandı.  Bu sürecin neticesi de Novaderm markasını tescil etmek nasip oldu.

Bu sayede Kurucusu olduğum Novaderm’i yasal olarak kozmetik endüstirisine kazandırdım. Benim için bilimsel çalışmalarda yer almak çok gurur verici. ISUBÜ’den Doç.Dr. Sabri Erbaş ve Öğr.Gör. Ümit Erdoğan hocalarımın tavsiyeleri üzerine iklimimize uygunluğu konusunda yönlendirdiği çiçekleri ekerek kozmetik alanda kullandım. Buna ek olarak Fason üretim yaparak aynı bakış açısına sahip olan firmalara yenilikçi ürünler ürettim ve üretmeye devam ediyorum. İnşallah Novaderm markasıyla da yakın zamanda cilt bakımında ve saç bakımında yenilikçi yeni ürünler üretip markamın herkesin bilmesini sağlayacağım.  Zaten en büyük hedefim Altın otu gibi değerli çiçekleri sinerjik olarak iyi çalışan diğer çiçeklerle bir araya getirip yenilikçi ürünler üretmek.  Yoğun çabalarımızla çıkış başarısını yakaladığımız markamızın kalitesini umarım bütün dünya ya yayabiliriz” dedi.

DENETİMLER SIKLAŞTIRILMALI

Ürettiği NOVADERM kremleri hakkında bilgi veren Kimyager Erkan Özdan, Kozmetik sektöründe denetimlerin sıklaştırılması gerektiğini belirtti. Özdan

“Devlete vergisini ödeyen bir işletme olarak eklemek istediğim bir husus var. Kozmetik imalathaneleri yeterince denetlenmiyor. Bu denetim azlığı işini hakkıyla yapan firmaların rekabet gücünü azaltıyor. Hatta firması kapanan işletmelere bile e-arşivden fatura kesilebiliyor. Böylece zarara uğrayabiliyoruz. Bu yüzden gerekli tedbirler alınmalı ve denetimler sıklaştırılmalı” dedi. (TUĞBA SEREL)

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler