Halk Otobüsünü Ücretsiz Kullanacakların Dijital Kartlarını Alması Zorunlurdur!

Isparta Belediyesi meclis üyesi, Halk Otobüsleri Kooperatifine verdiği destekle 65 yaş ve üzeri ile engelli vatandaşların toplu taşımadan yeniden ücretsiz olarak yararlanmasını sağlayacak.

Halk Otobüsünü Ücretsiz Kullanacakların Dijital Kartlarını Alması Zorunlurdur!

Bu karar, Halk Otobüsleri Kooperatifi Başkanı Faruk Daşdöner tarafından hem halk otobüsü esnafı hem de ücretsiz biniş hakkından faydalanan vatandaşlar lehine bir adım olarak nitelendirildi. Belediye Meclisinin bu kararıyla, yaşanan sorunu çözüme kavuşturulurken hem vatandaşları hem de otobüs esnafını mağdur etmemesi takdirle karşılandı.

Daha önce, artan maliyetleri gerekçe gösteren Halk Otobüsleri Kooperatifi, 65 yaş ve üzeri ile engelli vatandaşların ücretsiz biniş hakkını 4 gün dışında iptal etme kararı almıştı. Ancak Isparta Belediyesi Meclis Üyeleri, bu duruma müdahale ederek belediyenin sağladığı destekle 65 yaş ve üzeri ile engellilerin tekrar ücretsiz toplu taşımadan yararlanmalarını sağladı.

Halk Otobüsleri Kooperatifi Başkanı Faruk Daşdöner, Başkan Başdeğirmen'in vatandaşları ve otobüs esnafını mağdur etmeden sorunu çözüme kavuşturduğunu belirtti. Daşdöner ayrıca, Türkiye Halk Otobüsleri Birliği'ne bağlı olarak 81 vilayette 28 bin halk otobüsü esnafının katıldığı artan maliyetler ve ücretsiz binişlerin aşırı artması nedeniyle ücretsiz binişlerin sınırlanması kararına uymak zorunda olduklarını ifade etti. Ancak Isparta Belediye Başkanı'nın karara müdahale ederek mağduriyetleri önlediğini vurguladı ve teşekkür etti.

Daşdöner ayrıca, ücretsiz toplu taşıma hizmetinden faydalanan vatandaşlara da çağrıda bulunarak, hakkaniyetli bir şekilde kullanmalarını ve dijital kent kartlarını almalarını istedi. Bu kartların ay sonuna kadar alınmasının zorunlu olduğunu belirterek, kullanımın dijital kartlar aracılığıyla takip edileceğini dile getirdi. Bundan sonra otobüslerin belediye başkanının desteği ile kullanılabileceğini belirtti. (Mustafa Kahraman)

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler