Isparta Alevi Kültür Derneği’nin Yeni Yöneticileri Belirlendi

Isparta Alevi Kültür Derneği’nin Yeni Yöneticileri Belirlendi

Isparta Alevi Kültür Derneği’nin Yeni Yöneticileri Belirlendi

(HABER / Tuna Ünal) Alevi Kültür Dernekleri Isparta şubesi 13.11.2022 Pazar günü 1. Olağanüstü seçimli genel kurulunu gerçekleştirdi.

AKD Marmara Bölge Sorumlusu ve Döşemealtı Şube Başkanı Ergün Kurt, AKD Antalya Yöneticisi Eren Kurt, AKD genel sekreteri ve Konyaaltı Şube Başkanı  Seher Şengünlü Yılmaz ve AKD Isparta üyelerinin katılımı ile yapılan seçimle yeni yönetim belirlendi.

Sadık Külcü'nün uzun yıllardır yöneticiliğini yaptığı derneğin yeni yönetim kurulunu Cihan Kızılavuz, Murat Egin, Hatice Çulal, Savaş Kılıç ve Sezgin Bulut’tan oluşturuyor.Önceki gün toplanan yönetim kurulu kendi içlerindeki görev paylaşımını da yaparak resmen görevi devraldı.Buna göre Şube başkanı Cihan Kızılavuz, 2. Başkan Murat Egin, Şube Sekreteri Hatice Çulal, Şube Saymanı Savaş Kılıç ve Şube Muhasibi Sezgin Bulut olarak belirlendi.Ayrıca denetim ve disiplin kurullarında ilimizin bilinen ve sevilen simalarından İzzet Beydoğan, Aliihsan Dede, Erkan Tümbek, Leyla Güler, Cihan Karataş, Hüseyin Toksoy, gibi isimlerde görev aldı.

Görevlendirmeler ardından konuşan Alevi Kültür Derneği Başkanı Cihan Kızılavuz ve 2.  Başkan Murat Egin, “Genç dinamik idealist bir kadro ile ve sırtımızı yaslayabileceğimiz Isparta’nın esnaf, çiftçi, ev hanımı, çalışan, sağlık personeli, mühendis gibi sıfatlarında olan sevilen simalar ile yola çıktık. İnşallah yapacaklarımızla toplumumuzun her kesimini kucaklayacağız. Herkese, her fikre eşit mesafede ayrıştıran değil birleştiren olmaya talibiz” dediler.

Kızılavuz ve Egin, “Bu güne kadar Isparta'da derneğimizin tabelasının takılı kalmasını sağlayan, yöneticiliğimizi yapan tüm büyüklerimize teşekkür ediyor selamlarımızı sunuyoruz. Yakın zamanda toplumumuzun temel taşları olan kadınlarımız ve gençlerimiz başta olmak üzere, herkesin kendinden bir şeyler bulabileceği, hangi renkten inançtan olursa olsun bizim gençlerle bir çay içelim, sohbet edelim diyeceği, Ispartamızın kanayan yaralarına parmak basacak çözüm ortağı olacak bir Alevi Kültür Derneği olacağız dediler” 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler