Isparta’nın Deprem Şartnamesi Revize Edilecek

Isparta’nın Deprem Şartnamesi Revize Edilecek

İnşaat Mühendisleri Odası Isparta Temsilcisi Şeref Korkmaz: “Isparta Belediyesi’nin yapmış olduğu deprem şartnamesi çalışması revize edilecek. Bir daha meclise sunulacak” dedi.

İnşaat Mühendisleri Odası Isparta Temsilciliği, 6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 10 ilde enkazlara neden olan ve binlerce can kaybına yol açan depremlerle alakalı bir panel düzenledi.

İnşaat Mühendisleri Odası Isparta İl Temsilciliği binasında saat 14:00’da düzenlenen panelde, deprem felaketinin oluşturmuş olduğu hasarlar, hasarların nedenleri, uygulama hataları ve alınması gereken önlemler konuşuldu.

Panele Isparta Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Abdullah Borca, Isparta Ticaret ve Sanayi Başkanı Metin Çelik, Süleyman Demirel Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğretim Görevlileri Prof. Dr. Fuat DEMİR, Doç. Dr. İlyas Devran ÇELİK, Doç. Dr. Hamide KABAŞ, Doç. Dr. Hakan DİLMAÇ ve birçok İnşaat mühendisi katıldı.

Panelin açılış konuşmasını yapan İnşaat Mühendisleri Odası İl Temsilcisi Şeref Korkmaz, depremde hayatını kaybeden vatandaşlara Allahtan rahmet dileyerek, “depremden almamız gereken dersler, çıkarmamız gereken sonuçlar var. Bu konuda da kendimizi geliştirmemiz gerekiyor. Isparta Belediyesi’nin yapmış olduğu deprem şartnamesi çalışması revize edilecek. Bir daha meclise sunulacak. Bu panelde, nerede yanlış yaptığımızı görmek ve o alanlarda kendimizi yoğunlaştırmak, ardından meslektaşlarımıza, yön vererek çalışmalarımı tamamlamayı amaç edindik.” Dedi.

Ardından, Isparta Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Abdullah Borca gerçekleştirdiği sunumda, depremlerden çıkarılacak sonuçları, Şehirlerin planlama ve yapılaşmasını ve afete dirençli yapılar oluşturmaya dikkat çekti.

Borca yaptığı depremlerle ilgili yaptığı açıklamalarda, Çevre ve Şehircilik olarak 10 farklı alanda hizmet veriyoruz. Kentsel yönetim modeli oluşturalım” dedi. (Umut Demiral)

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler