İşte IspartaRay İle İlgili Detaylar

İşte IspartaRay İle İlgili Detaylar

İşte IspartaRay İle İlgili Detaylar

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in seçim döneminde vaat ettiği vizyon projesi Ispartaray’da ön fizibilite çalışmaları tamamlandı. Yapılan çalışmalarla ilgili bilgi veren Başkan Başdeğirmen, “1,5 milyar liralık bir yatırımı hayata geçirmeye çalışıyoruz. Amacımız dönemimiz içerisinde bu projeyi önemli bir seviyeye getirmek. Biz başladığımız işleri hiçbir zaman yarım bırakmadık” dedi.

Seçim döneminin en çok konuşulan projesiydi. Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in vizyon projesi Ispartaray’da fizibilite çalışmaları tamamlandı.

10 bin 250 metre uzunluğundaki Ispartaray projesi 2 hattan oluşuyor. İlk güzergahtaki proje Isparta Garından başlıyor ve Üniversite-KYK yurtlarına kadar devam ediyor. Hatta 6 istasyon bulunuyor. Diğer hat ise Gar-Havalimanı olarak planlandı. Isparta’nın ulaşım sorununun çözümüne büyük katkı sağlayacak olan projeye ilişkin Başkan Başdeğirmen önemli açıklamalarda bulundu.

Proje için 50’lik yol açacaklarını ancak açılacak yolun büyük ova kapsamında olduğunu söyleyen Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, “Isparta rayı biz tabii ki seçim öncesinden vaat etmiştik. Demiryolu şu andaki kullandığımız gardan KYK yurduna kadar. O Kyk yurduna kadar gidecek o ana hattaki 50 metrelik yolumuzu mesela burası yirmilik yol. Bunun 2 buçuk misli daha büyük yol yapacağız. Yani açıyoruz. Ancak orası tarım arazisi yani büyük ova damgası vurulan bir alan olduğu için orada izin almakta biraz zorlandık. Çünkü tarım arazisini devletimiz başka yerlerde kullanılmasını istemiyor. Ama mantıklı bir şekilde bu yolun ihtiyacını anlatınca biz buranın iznini aldık. İzni aldıktan sonra Devlet Demiryolları beşinci kez buraya geldiler. Beşinci kez geldiler. Daha önce zemin etütlerinin yaptılar, plan projeleri yaptılar. Nereden geçilecek? Buradaki hemzemin geçitleri üzerinden veya altından köprüleri nasıl yapacağız? Bizim yapmış olduğumuz bir proje vardı, onu aldılar. Ona entegre ederek yeni 1 proje hazırlıyorlar. ” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler