ITSO Başkan Adayı Çelik'ten Net Mesajlar

ITSO Başkan Adayı Çelik'ten Net Mesajlar

ITSO Başkan Adayı Çelik'ten Net Mesajlar

Kanal 32 ekranlarında yayınlanan Bire Bir ve Basın Kulübü ortak programına konuk olan ITSO Başkan Adayı Metin Çelik, mevcut oda yönetiminin çalışmalarını yetersiz bulduğu için aday olduğunu açıkladı.  ITSO Başkan Adayı Çelik, ITSO’nun siyasetten uzak, tarafsız ve herkese eşit mesafede olması gerektiğini söyledi.

Isparta iş dünyası sandık başına gidiyor.  1 Ekim’de yapılacak olan Isparta Ticaret ve Sanayi Odası seçimleri için başkan adaylığını açıklayan İş İnsanı Metin Çelik, Kanal 32 ekranlarında yayınlanan Bire Bir ve Basın Kulübü ortak programının canlı yayın konuğu oldu. Gazeteciler İsmail Altunbaş ile Mehmet Erçakır’ın sorularını yanıtlayan ITSO Başkan Adayı Metin Çelik net mesajlar verdi.

“Neden aday oldunuz” sorusuna yanıt veren ITSO Başkan Adayı Metin Çelik, mevcut oda yönetimini yetersiz gördüğü için ekibiyle ITSO yönetimine talip olduklarını ifade etti. Odanın daha aktif olması gerektiğine dikkat çeken ITSO Başkan Adayı Çelik, “Mustafa Tutar da bizim arkadaşımız. Ancak başarılıdır ya da başarısızdır bunun takdirini üyelerimiz verecektir.” diye konuştu.

ITSO seçimlerine siyasetin müdahale ettiği yönündeki spekülasyonlara değinen Çelik, ITSO’nun siyasetten uzak, tarafsız ve herkese eşit mesafede olması gerektiğine dikkat çekti.

Daha önce ITSO yönetiminde birlikte görev yaptığı Mustafa Tutar ile listelerini neden birleştirmediği yönündeki soruya da net sözlerle yanıt veren Metin Çelik, “Yetersiz bulduğum bir oluşum içerisinde bulunmam.” dedi.

BİRLEŞTİRİCİ GÜÇ OLACAĞIZ

Aday olma gerekçesini anlatan Çelik, “Son 3,5 yıl içerisinde yapılan çalışmalar yetersiz. Bunu arkadaşlarımızla zaman zaman bir araya geldiğimizde konuşuyoruz, arkadaşlarımızın serzenişleri oluyor. ‘Ticaret Odası neden biraz daha aktif değil, neden daha fazla görev almıyor?’ gibi geri dönüşler aldık. Biz daha çok işletmelerimizin sorunlarına eğilen, çözüm arayışı içerisinde olan bir yönetim anlayışına sahibiz. Oda mensuplarımızın sorunlarını birebir takip eden gerek girişimci gerekse sanayicinin her an yanında olan bir Ticaret ve Sanayi Odası düşünüyoruz. Bu nedenle de adayız.” diye konuştu.

Öte yandan sanayicilerin ve iş insanlarının birçok sorunla boğuştuğunu söyleyen Çelik, “Isparta’mızın birçok sorunu var. Odamız bu sorunların çözümü noktasında birleştirici güç olmalı. Geçmişte bizler çok güzel işlere imza attık. Biliyorsunuz bir okul protokolünü imzalamak için bile tüm siyasilerimizi, valimizi, esnaf odaları başkanlarımızı götürdük. Okul projesi çok büyük bir olay değil ki! Ama asıl olay şuydu; Isparta küçük bir yapı da olsa bir araya gelebiliyor. Birlik beraberlik içerisinde hareket edebiliyor izlenimini oluşturduk. Ben yine bu görüşü devam ettirelim istiyorum” dedi.

ITSO TARAFSIZ OLMALIDIR!

ITSO’nun siyasetten uzak, tarafsız olması gerektiğini aktaran Çelik, açıklamalarında şunları söyledi; “Isparta Ticaret ve Sanayi Odası siyasetten uzak, tarafsız ve herkese eşit mesafede, hiç kimsenin etkisi altında kalmadan tamamen üyelerimizin etkin olduğu bir oda olmalıdır. Ben görevde olduğum zamanda da bu görüşleri savunuyordum. Şimdi de ekip arkadaşlarıma diyorum ki, ‘Arkadaşlar bu görüşü savunuyorsanız benim yanımda olun. Ama herhangi bir partiye yakın olacaksanız Allah bana bu görevi nasip etmesin.’ Ben bu görüşü savunan insanlarla yola çıktım. Benim şuan siyasi bir kimliğim de yok. Bütün partilerden arkadaşlarımız bizimle yer almak istiyorlar. Ama siyaset taraf tutuyor mudur? Onu da üyelerimizin takdirine bırakıyorum.

OTURMAYA DEĞİL, ÇALIŞMAYA GELİYORUZ

Yine geçmişte elma için URGE projesi yaptık. Bugün gelinen noktadan projenin meyvelerini yiyoruz. Mevcut yönetim de mobilyayla ilgili bir URGE projesi yaptı. Memleketimize çivi çakandan Allah razı olsun diyoruz. Ben de göreve geliyorsam Allah bize çalışmayı nasip etsin. Sadece Ticaret ve Sanayi Odası başkanı olarak o koltukta oturacaksak buna gerek yok. Ama biz oturmaya değil, çalışmaya geliyoruz.

Mavi listemizde genç, dinamik, gerçekten hevesli ve heyecanlı bir ekiple çalışıyoruz. Gittiğimiz yerlerde bizlere gösterilerin ilgilen çok memnunuz. Bizim esnafımız küçük şeylerden mutlu olan insanlar. Uğrayıp çayını içmeniz, halini hatırını sormanız bile onları mutlu ediyor.”

ITSO Başkan Adayı Çelik, programın devamında projelerini anlattı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler