Kanserden Korkmayın, Geç Kalmaktan Korkun

Kanserden Korkmayın, Geç Kalmaktan Korkun

Kanserden Korkmayın, Geç Kalmaktan Korkun

Tüm dünyada sık rastlanan kadın kanserlerden biri olan Serviks (rahim ağzı) kanseri farkındalık ayında SDÜ Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı, Jinekolojik Onkoloji Cerrahisi Bilim Dalı Başkanı  Prof. Dr. Evrim Erdemoğlu, Hastane Konferans Salonunda ‘Kanserden Korkmayın, Geç Kalmaktan Korkun’  konulu konferans düzenledi.

Konferansın açılış konuşmasını yapan SDÜ Hastanesi Başhekimi Prof.Dr. Rasih Yazkan, “Aile toplumu ayakta tutan, geliştiren ve geleceğe hazırlayan en küçük ve en önemli toplumsal kurumdur. Ailenin en önemli aktörü ise kadındır. Kadın aile içinde toplumda birçok rol üstlenmiştir, annemizdir, eşimizdir, ablamızdır, kız kardeşimizdir ve en önemlisi de geleceğimizin emaneti, yarınlarımızın umudu olan çocuklarımızı yetiştiren toplumun en önemli aktörü, toplumları toplum yapan en önemli kahramanıdır. Kadın sağlığını önemsemeliyiz. Kadın sağlığına yönelik uygulamaları koruyucu ve tedavi edici yaklaşımlar olarak düşünmeliyiz. Bugün de konferansta da bu kapsamda bilgilendirmeler yapılacaktır.

Yakın bir zamanda Kadın Doğum ve Çocuk Hastanemizi açacağız. Bu hastanemizde hem koruyucu hekimliğe yönelik bilgilendirme ve bilinçlendirme uygulamalarımız hem de tedaviye yönelik uygulamalarımız olacak. Bu hastanemiz kadınlarımıza ve çocuklarımıza dolayısı ile sağlıklı bir aile oluşumuna, sağlıklı bir toplum ve sağlıklı bir geleceğe hizmet edecektir. Bu hastanemiz ilimize, bölgemize ve tüm halkımıza hizmet edecek. Şimdiden hastanemizden şifa bulacak bütün hastalarımıza acil şifalar diliyorum. Katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.