Levent Başyiğit, İYİ Parti’den  Milletvekilli Aday Adayı Oldu

Levent Başyiğit, İYİ Parti’den Milletvekilli Aday Adayı Oldu

Türk Ocakları Isparta Şubesi Başkanı Opr. Dr. Şükrü Levent Başyiğit, dün İYİ Parti’den Milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı.

Türk Ocakları Isparta Şubesi Başkanı Opr. Dr. Şükrü Levent Başyiğit, dün İYİ Parti’den Milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı.

Şehrin tanınmış simalarından ve hekimlerinden olan Levent Başyiğit, 14 Mayıs tarihinde yapılacak olan genel seçimlerde İYİ Parti’den milletvekili aday adayı oldu.

Dün saat 11:00’de parti binasında kamuoyuna açıklama yapan Başyiğit “Liyakatin her alanda egemen olması gerekiyor” dedi.

Levent Başyiğit, “Ülkemizin Güneydoğu Bölgesinde 40 gün önce bir deprem meydana geldi, 50 bine yakın insanımızı kaybettik. Hakk’a yürüyenlere rahmet, yaralılara şifa dilerim. Biliyorsunuz bu depremde İskenderun Devlet Hastanesi de yıkıldı, sağlık hizmeti veremez oldu. İyi parti genel merkezi, Balıkesir Milletvekili Turhan Çömez önderliğinde depremin 10. gününden itibaren tam teşekküllü bir sahra hastanesi kurdu ve sağlık hizmeti vermeye başladı. Ben de bu sahra hastanesinde 15 gün sağlık hizmetine yardımcı oldum ve geçen pazar günü döndüm. 2 gündür aynı bölgede yaşanan sel felaketinde kaybettiğimiz 17 insanımıza da rahmet dilerim.

18 Mart Çanakkale şehitlerini Anma ve Çanakkale deniz zaferinin 108.yılı. Dönmeyi düşünmeyen, hepsi şehit olan 57. Alay’a, Seyid Onbaşı’ya selam olsun. Büyük Türk Milliyetçisi Gazi Kemal Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti devleti tekrar kuruluş ayarlarına dönmelidir.

Sadakatin öne çıktığı günümüzde, liyakatin her alanda egemen olması sağlanmalıdır. Türk milleti tarafından bağımsızlığı tartışılan, kişiye göre dağıtıldığı inancı hâkim olan hukuk ve adalet, herkese eşit mesafede ve adil olmalı, kitaba göre karar verilmeli, yargı kararları vicdanları yaralamamalıdır. Devletin başı cumhurbaşkanı başta olmak üzere ülkeyi yönetenler ve muhalefet konuşmalarında, açıklamalarında bölücü, ayrıştırıcı, ötekileştirici, kindar, zehirli nefret dili değil, birleştirici, sevgi, hoşgörü ve nezaket dilini hâkim kılmalıdırlar, toplumun kendilerini örnek aldığını unutmamalıdırlar. Ülkemizin yer altı ve yerüstü kaynakları yeterli olup iyi yöneticilerle halkımızın Avrupa halkları standardında rahat, geleceğinden emin yaşaması sağlanabilir. Yeterki adil bölüşelim ve Yunus Emre’nin bölünürsek yok oluruz, bölüşürsek tok oluruz düsturunu hayat felsefemiz yapalım. Devleti idare edenler şeyh Edebali’nin Osman Gazi’ye söylediği şu sözünü hiç akıllarından çıkarmamalıdırlar: ey oğul, insanı yaşat ki devlet yaşasın…. Anayasa’da garanti altına alınan insan hak ve özgürlükleri kimsenin iznine tabi olmaksızın ve lütuf gibi görülmeksizin yaşanır, işler olmalıdır. Gençlerimiz ülkemizde umutsuzluk içerisinde olup, geleceklerini başka ülkelerde arama peşine düşmektedirler. Gençlerimizi bu düşüncelere iten sebepler hızla ortadan kaldırılmalı, onlara çağdaşları gibi yaşanır bir Türkiye tesis edilmelidir. Eğitimde fırsat eşitliği sağlanmalı, hiçbir çocuk yatağa aç girmemelidir. Kadın cinayetleri durdurulmalıdır. Kadın haklarını koruyan 6284 sayılı mevcut yasayı bırakın örselemek, üzerinde tartışma açmak, dünya ülkelerinin önderliğimizde İstanbul’da imzaladığı İstanbul sözleşmesine geri dönülmelidir. Doktorlarımız başta olmak üzere her meslekten yetişmiş beyinlerimiz bu ülkede tutunamayıp, hızla ülkemizi terketmektedirler. Beyin göçümüze neden olan sebepler tespit edilip, ortadan kaldırılmalı, hızla geri dönüş için gereken adımlar atılmalıdır. Coğrafyanın zorunlu kıldığı komşularımızla bırakın kavgalı olmak, dostluğu egemen kılmalı, yüce Atatürk’ün yurtta sulh, cihanda sulh sözleri rehber edinilmelidir. 85 milyon olan Türkiye’mize 10 milyon Suriyeli, Afgan, Somalili vb ülke sığınmacılarının sağlıklı hiçbir projeksiyon yapmadan girmelerine izin verilmiştir. Ülkemiz her türlü sığınmacının cennet olarak gördüğü bir ülke durumundadır. Sınırlarımız tabiri caizse yol geçen hanına dönmüştür. bu durum ileride telafisi mümkün olmayan demografik değişimlere neden olabilecektir ve bu bir beka meselesidir.

Şimdiden Hatay, Gaziantep, mersin, Adana, Osmaniye, Kilis ve Şanlıurfa gibi şehirlerimizde bu tehlike ciddi seviyede görülmektedir. Suriyeli sığınmacılar başta olmak üzere bütün sığınmacılar kanunlara uygun bir şekilde, insan haklarına riayet edilerek 2 yıl içinde ülkelerine gönderilmeli, onların kendi vatanlarında onurluca yaşamaları sağlanmalıdır” dedi.

ISPARTA’NIN KRONİK SORUNLARI

İYİ Parti Isparta Milletvekili Aday adayı Levent Başyiğit: “Isparta’nın kronikleşmiş çözüm bekleyen çeşitli sorunlarını paydaşları ile tartışıp çözümü için mücadele edeceğim. Olumsuzlukları ortadan kaldırmak, belirlenen hedeflere ulaşmak için Genel Başkanımız sayın Meral Akşener hanımefendinin önderliğinde İYİ Parti ülkeyi yönetmeye hazırdır. Millet İyi Parti’yi çağırmaktadır. Ben de İYİ partimin bir neferi olarak Isparta’da 14 Mayıs seçimlerinde partime katkı vermek için milletvekilliği aday adaylığımı açıklıyorum. Şahsım, Isparta ve Türkiye için hayırlara vesile olsun. Yüce Allah yar ve yardımcımız olsun” ifadelerini kullandı. (TUĞBA SEREL)

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler