Mimar Sinan Camii Bittiğinde Böyle Gözükecek

Mimar Sinan Camii Bittiğinde Böyle Gözükecek

Mimar Sinan Camii Bittiğinde Böyle Gözükecek

Mimar Sinan Camii ve meydan düzenlemesi devam ediyor. Vatandaşlar: “Yaptıklarınızın devam etmesini canı gönülden arzuluyoruz”

Isparta Belediyesi kentsel sit alanı içerisinde yer alan Mimar Sinan Camii ve çevresinde meydan ve peyzaj düzenlemesi çalışmalarını sürdürüyor.

Antalya Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu ve Antalya Vakıflar Bölge Müdürlüğünden alınan izinler kapsamında yaklaşık 4100 metrekarede başlatılan cami ve çevresi düzenlemeleri kapsamında ilk olarak Mimar Sinan Camii’nin çevre duvarları kaldırıldı. Cami çevresindeki mozaik kaplamalar söküldü ve yerine yeni doğal taş döşemeleri gerçekleştirildi. Cami ile birlikte önünde bulunan meydanda da düzenlemeler yapılacak. Cami ve meydan aydınlatmaları gerçekleştirilecek.

Çalışmalarda Mimar Sinan Camii ile önündeki meydan bir bütün olarak ele alınacak, zemin düzenleme çalışmaları Tarihi Üzüm Pazarında da gerçekleştirilecek. Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Mimar Sinan Camii ve çevresinde incelemelerde bulundu, teknik heyetten çalışmalara ilişkin bilgiler aldı.

Vatandaşlar da düzenlemelerle Mimar Sinan Camii ve çevresi ile meydanın daha nostaljik bir görünüme kavuşacak olmasından dolayı duydukları memnuniyetlerini dile getirirlerken, yapılan çalışmalardan dolayı Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’e teşekkür ettiler.

Başka bir partiye mensup olduğunu dile getiren bayan vatandaş, son seçimlerde oyunu Şükrü Başdeğirmen’e verdiğini dile getirirken, Başkan Başdeğirmen’i zaman zaman sosyal medya aracılığı ile eleştirdiğini aktararak, kendisinden helallik istedi. Bayan vatandaş, “Sizlere oy verdiğimde bir mesajımda ‘gülen yüzünüze oy verdim’ diye belirtmiştim. Size eleştirisel olarak da yorum yapmıştım. Öncelikle sizlerden hakkınızı helal etmenizi istiyorum. Yanlış yorumlarım olabilir, hatalarım kusurlarım olabilir, sonuçta insanız, beşeriz, şaşarız. Sizleri çok takdir ediyorum, çok teşekkür ediyorum. Allah razı olsun, yaptıklarınızın devam etmesini canı gönülden arzuluyorum. Bazı şeylerin lafla değil, icraatla olduğunu bilen bir vatandaş olarak sizi çok takdir ediyorum, teşekkür ediyorum” dedi.

Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen de samimiyetinden dolayı bayan vatandaşa teşekkür ederken, “Allah razı olsun. Bugüne kadar bu hizmetleri yapmaya devam ettik. Vatandaşımızın bize verdiği bu görevi en iyi şekilde yapacağız diye mücadele verdik. Sizlerde takdir ediyorsunuz, bizler için de önemli olan budur.

Allah rızasından sonra vatandaşın takdiri bizim için mühim. Bu düşüncelerinizden bende çok memnun oldum, çok teşekkür ediyorum, daha güzellerini hep beraber yapacağız inşallah” derken, ‘hakkım helal olsun’ ifadesinde bulundu.

Yine çok sayıda vatandaş yapılan hizmetlerden dolayı Başkan Başdeğirmen’e teşekkür ederken, İstanbul Kartal’dan gelen ve bir süredir Isparta’da bulunan bir vatandaş da “Sayın başkan hizmetleriniz için bende sizleri tebrik ediyorum. Isparta’yı çok beğendim, sevdim. Düşüncem Isparta’ya yerleşmek” görüşünde bulundu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.