Öğrencilerin Öğle Arasındaki Yemeklerini İYİ Parti Karşılayacak

Öğrencilerin Öğle Arasındaki Yemeklerini İYİ Parti Karşılayacak

Öğrencilerin Öğle Arasındaki Yemeklerini İYİ Parti Karşılayacak

İyi Parti İl Başkanı Hasan Büyükçam, öğrencilerin eğitim masrafları ve farklı başlıklar altında okulların velilerden para talep edilmesi ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.  Kırtasiye ve okulların istediği paralar üzerinden hükümeti eleştiren İl Başkanı Büyükçam, İyi Parti'nin öğrencilere yönelik hazırladığı rüzgar gülü projesini açıkladı.

İyi Parti İl Başkanı Hasan Büyükçam, öğrencilerin eğitim masrafları ve farklı başlıklar altında okulların velilerden para talep edilmesi ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Kırtasiye ve okulların istediği paralar üzerinden hükümeti eleştiren İl Başkanı Büyükçam, İyi Parti'nin öğrencilere yönelik hazırladığı 'rüzgar gülü' projesini açıkladı.

İyi Parti İl Başkanı Hasan Büyükçam, “Milli Eğitimde okumak zorunda kalan gençlerimiz ister tercihen ister mecburiyetinde ve bunlara bari sahip çıkın. Yani siz şu anda bir ortalama ilkokul öğrencisinin masrafı bakın forması, kırtasiye masrafları ve duyuyoruz okullardan da işte farklı farklı isimler başlığı adı altında yani yok kırtasiye masrafıdır yok işte okul aile birliğinin isteğidir gibi.

Her okulda değişkenlik gösteren bir para da talep ediliyor. Elektriğine gıdasından kıyafetine gelen enflasyon içerisinde zaten geçemezken evlatları içinde bir de kırtasiye masrafları vesaireyi bulmakta zorlanıyorlar. Bu çocuklar roman okumak zorundalar.

İyi Parti olarak bunun çözümü nedir derseniz bakın biz öyle bir proje yaptık ki rüzgar gülü projesi çocuklarımızın gıda masraflarını dahi, yani Türkiye Cumhuriyeti'nde yaşayan çocuklarımızın gıda masraflarının dahi almaları gereken proteini, almaları gereken karbonhidratları verebilmek adına yemeklerini dahi öğle aralarında İyi Parti olarak biz karşılayacağız. Velinin cebinden çıkmayacak dedik.” İfadelerinde bulundu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler