Sağlık Kuruluşlarımızda Dönemsel Yoğunluklar Yaşanmaktadır

Türk Sağlık Sendikası Isparta Şubesi Başkanı Hayrettin Çiçen, “Sağlık hizmetlerinde dönemsel yoğunluklar ve çevre illerden ilçelerden gelen hastalar dolayısıyla hastane poliklinik randevularında, tetkik randevularında uzun süreler olmaktadır” dedi.

Sağlık Kuruluşlarımızda Dönemsel Yoğunluklar Yaşanmaktadır

Türk Sağlık Sen Isparta Şube Başkanı Hayrettin Çiçen, gazetemiz aracılığıyla kamuoyuna verdiği beyanatta: “Bazen ciddi oranda yoğun bakım yatağı sıkıntısı çekilmektedir. Başta üniversite hastanesi, ilçe hastanelerimizde de personel sayısında da eksikler görülmektedir. Bunun için biz sendika olarak atama bekleyen vatandaşlarımızın atamaları için, taleplerimizi ilettik. İlimizde bu sıkıntılar diğer illere göre az yaşansa da mevcuttur. Biz sağlık politikamızı performansa dayalı sistem üzerinde kurduk. Koruyucu sağlık hizmetlerini geliştirmemiz lazım. Vatandaşları hasta olmadan önce, daha az hasta olmaları için ilk olarak sağlık ocakları ve aile hekimliklerinde tedavi etmeliyiz. Bununla beraber de hastanelerimize daha az vatandaşımızın gitmesini sağlamalıyız. Buraya giden insanlar da yeterli kaliteli ve hızlı hizmet alabilsinler. Sistemi bu şekilde kurmadığımız sürece, ne kadar çok hastanemiz olursa olsun bir yerde yetmeyecektir. Koruyucu sağlık hizmetleri, tedavi edici sağlık hizmetlerinden daha ucuz durumda. Kurumlarımızdan verdiğimiz önerge ve taleplerin tekrar değerlendirilmesini rica ediyoruz” dedi.

TSS Başkanı Hayrettin Çiçen, performansa dayalı sistemden çıkılıp, koruyucu sağlık hizmetlerine ağırlık verilmesi gerektiğini yineledi.

(Tuna Ünal)

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler