‘Sıkıntı ve Zulmü Milletin Üstüne Yükleyen Bir İktidar Var’

‘Sıkıntı ve Zulmü Milletin Üstüne Yükleyen Bir İktidar Var’

‘Sıkıntı ve Zulmü Milletin Üstüne Yükleyen Bir İktidar Var’

CHP İl Başkanı Yalım Halıcı, elektrik ve doğal gaza 1 Eylül itibariyle yapılan zamları “vicdansızlık ve insafsızlık” olarak niteledi. Zamlarla yurttaşların sırtına yeni yükler yük bindirildiğini söyleyen Halıcı, “Yanlış politikalarla bütün sıkıntı ve zulmü milletin üstüne yükleyen bir iktidar var” dedi.

CHP Isparta İl Başkanı Yalım Halıcı, yaptığı açıklamada “Vatandaşın aklı ile alay eden bir iktidar var. Enerjiyi yönetemeyen, ülkeyi yönetemez. Şu anda geldiğimiz noktada enerji politikaları kendi başına bırakılmış, vatandaşa da sadece zam kalmış. Zam yapmayı politika zanneden, fakat yanlış politikalarla bütün sıkıntı ve zulmü, zammı da milletin üstüne yükleyen bir iktidar var.”

Halıcı, “Hemen ama hemen önlem alınmalı. Sayın Genel Başkan’ımız daha önce söylemişti, ‘Karakış Fonu’ demişti. Kapkara bir karakış geliyor ve ‘kapkara bir kış fonu’na acilen ihtiyaç var. Enflasyon almış başını gitmiş. Hâlâ vatandaşına doğru söylemeyen, millette devletin kurumlarına güveni bitiren beceriksiz bir AK Parti iktidarı var.

Sanayicimiz, ‘Biz fiyat veremiyoruz, önümüzü göremiyoruz’ diyor. Köylümüz, çiftçimiz üretemiyor, esnafımız siftahsız kepenk kapatıyor. Hemen seçim istiyor herkes. Neden? Baktığınız zaman; algıyı politika zanneden, doğruları söylememeyi de matah bir olay zanneden bir iktidar var. Onun için derhal seçim. Güven ortamının sağlandığı, enerji politikaların öngörülebildiği, arz güvenliğinin sağlanıp, vatandaşı ekonomi politikaları altında ezdirmeyen, bu buhran içerisinde bırakmayan öngörülü, liyakatli iktidarlara ihtiyaç var” dedi. (Haber Merkezi)

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler