Sizde İnsaf Yok Mu?

Sizde İnsaf Yok Mu?

Sizde İnsaf Yok Mu?

(Haber / Tuna Ünal) Çünür Tepesi’nin son hali yürek sızlatıyor.  Kendini bilmez kişi yada kişiler önceki gün Çünür Tepesi’ni virane hale getirdi. Alkol şişelerini gelişigüzel bir şekilde etrafa saçan çevre düşmanları pişkinlikte sınır tanımadılar.   

Bir dönem Ispartalıların vazgeçilmez mesirelik alanı olan Çünür Tepesi, ne yazık ki makus talihine terk edilmiş vaziyette. Bu durumu ise kendini bilmez çevre düşmanları adeta fırsata çevirmiş. Alkol kullananların mekanı haline gelen Çünür Tepesi’nin son hali ise vicdanları bir kez daha sızlattı.

Mesirelikte gece saatlerinde alkol alınması ve çevrenin gelişigüzel kirletilmesi tepkiyle karşılanıyor. Çünür Tepesi'nin halini görenler isyan ediyor. İslam’a hizmet eden Eyüp Dede, Yakup Dede ve İncili Baba gibi 3 evliyanın türbesinin yer aldığı Çünür Tepesi artık alkoliklerin mekanı haline geldi.

Daha ötesi Çünür Tepesi, fuhuş olayları ile de zaman zaman gündeme geliyor. Çünür Mahallesinde yaşayan vatandaşlar konudan oldukça dertli. Bölge sakinleri özellikle gece saatlerinde bu alan yüzünden tedirgin olduklarını da belirttiler.

BELEDİYE’NİN BİR AN ÖNCE HAREKETE GEÇMESİ BEKLENİYOR

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen geçtiğimiz Mayıs ayındı  Çünür Mahallesi sakinleriyle bir araya geldi, talep ve önerilerini dinledi. Çünür Tepesi mülkünün belediyeye geçtiğini belirten Başkan Başdeğirmen, “Çünür Tepesini şuan ki halinden kurtararak, vatandaşlarımızın en güzel şekilde kullanabileceği bir alan haline getiriyoruz. Kirazlıdere’den sonra ikinci tepemiz Çünür Tepesi olacak” dedi. Bu açıklama sonrası heyecanla Çünür Tepesi’nin düzenlenmesini bekleyen çevre sakinleri, yetkilileri de şimdilik bir çözüm bulmaya davet ediyor.

BAŞDEĞİRMEN NE DEMİŞTİ?

Çünür Tepesi Projesi hakkında da bilgi veren Başkan Başdeğirmen, Çünür Tepesinin 133 bin metrekare alanıyla Hazineye ait olduğunu ancak yapılan anlaşmayla mülkiyetinin belediyeye devredildiğini söyledi. Başkan Başdeğirmen, “Artık Çünür Tepesi belediyeye ait bir mülk oldu. Oranın çevresinde daha önceden imar şekline gelmiş, terk edilmesi gereken yerler ve kullananların olduğu alanlar var.

Önümüzdeki günlerde onlara bildirimlerimizi yapacağız. Onlar da boşalttıktan sonra Tıp Fakültesi’ne dönen köşe, yıkılan binalarla beraber bir bütünlük halinde güzel bir proje çalışmamız olacak. Çünür Tepesini şuan ki halinden kurtarıyoruz. Orayı vatandaşlarımızın en güzel şekilde kullanabileceği bir alan haline getiriyoruz. Orası çok güzel bir mesirelik alan olacak. Kirazlıdere’den sonra ikinci tepemiz Çünür Tepesi olacak. Projenin ihalesini yaptık, Çünür Tepesini de artık kullanıma açacağız” ifadelerini kullanmıştı. 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler