Sorunları Masa Başında Değil, Yerinde Tespit Ediyoruz!

Sorunları Masa Başında Değil, Yerinde Tespit Ediyoruz!

Sorunları Masa Başında Değil,  Yerinde Tespit Ediyoruz!

Demokrat’a konuşan Isparta Ticaret ve Sanayi Odası (ITSO) Başkanı Metin Çelik, kendisinin ve yönetim kurulunun devamlı sahada olduğunu ifade ederek: “Masa başında sorunlar tespit edilip, çözülmez. Üyelerimizin iş yerlerine giderek yerinde tespit ile sorunları çözmeye çalışıyoruz” dedi.

Takvimler 1 Ekim 2022 tarihini gösterdiğinde ITSO üyelerinin büyük bir teveccühü ile Başkan seçilen Metin Çelik, ortalama 1 yıllık süre içerisinde önemli hizmetlere imza attı.

ITSO’da rekor bir oy ile göreve seçilen Metin Çelik o dönem kamuoyuna da birlik ve beraberlik mesajları vermişti. Başkan Çelik, seçim sonucu öğrendiği an yaptığı açıklamada: " Isparta Ticaret Odası üyelerine yakışır bir seçim yaptık. Ekibimle birlikte çalışan arkadaşlara teşekkür ederim. Burada kaybeden yok, kazanan her zaman Isparta'dır, Isparta olacaktır." Diyerek gerekli mesajı vermişti.

Seçimden hemen sonra tebrikleri kabul eden ve üye ziyaretlerine çıkan Metin Çelik, bu konuda da yapılan eleştirilere şu sözlerle yanıt verdi: “ Bize o dönem gerçekleştirilen ziyaretlerde, böyle bir sonuç beklemiyorduk, birkaç grubu karşı taraf alır diye bekliyorduk dediler. Bizlerde konuklarımıza, bizlere karşı olan samimiyetin yansıması bu durum dedik. 16 grubun 15 tanesini bizim listemiz kazandı. 1 grubu ise diğer arkadaşlarımız kazandı. Ancak sonuç açıklandığı andan itibaren karşı grup bizim grup olayı son buldu. Biz bir bütün olduk. Bu şehirde kimse kaybetmedi, herkes kazandı. Diğer gruptaki herkeste bizim arkadaşımız. Bir aile olduk. 15 grubu kazanmanın sorumluluğu omuzlarımızda. Üyelerimiz bize ayrıca seçim sonucunda şu mesajı verdi, ‘Sizi destekliyoruz ama sizlerden ayrıca fazla mesai bekliyoruz.’ Yönetim kurulu ve meclis toplantımızda şehrin ve üyelerin bütün sorunlarına değiniyoruz. Çözüm için elimizden geleni yapıyoruz. Unutulmasın, kişiler gelip geçici kalıcı olan ITSO’dur” dedi.

HEDEF, İHRACATIN GELİŞMESİ

Açıklamasını ihracat üzerinden sürdüren ITSO Başkanı Metin Çelik, ‘Öncelikli hedeflerimiz arasında şehrin ihracatının geliştirilmesi var. Odamızı ve ihracatımızı her geçen gün geliştirmemiz gerekiyor. 2023 yılı için belirlemiş olduğumuz ihracat hedeflerimiz vardı. Bu hedeflerimize ulaşmak için var gücümüzle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Fakat özellikle bu yıl yaşadığımız ve öngöremediğimiz birçok sorunla boğuşmak zorunda kaldık ve bu sorunlar hala devam ediyor. Çok büyük bir deprem yaşadık, depremin etkileri sürüyor. Akabinde seçim süreci yaşandı. Bugün geldiğimiz noktada ise uzun yıllardır görülmeyen enflasyonla karşı karşıyayız. Enerji, gıda ve tüm alanlarda fiyat artışları yaşanıyor. Enflasyon sebebiyle para politikalarında da bir sıkılaşma söz konusu. Ekonomik büyülemeler bundan olumsuz etkilenecektir. İlerleyen süreçte bu sıkılaşmanın şiddeti için daha iyimser beklentiler içerisindeyiz” dedi.

ZİYARETİ BIRAKIN, İŞE YÖNELİN DİYORLAR

Sık sık üye ziyareti ve üye kabulünde bulunduklarını ifade eden Başkan Çelik: “ Gerçekleştirdiğimiz ziyaretler nedeniyle zaman zaman bizleri eleştiriyorlar. Biz üyelerimizi ziyaret ederek, sorunları yerinde tespit etmeye çalışıyoruz. Hem işvereni hem işçiyi dinliyoruz. İşçi ve işverenle bir bütünüz. Masa başında sorunlara çözüm üretmek bizlere göre değil. Gittiğimiz işletmelerde gözlemleme yapıyoruz. Sıkıntıyı ve sorunu yerinde inceliyoruz. Genellikle, fiziki mekan (yer) kredi ve eleman sorunu olduğu yönünde tespitlerimiz oluyor. Sağlığımız yerinde olduğu sürece üyelerimize gideceğiz. Üzülerek belirtiyorum ki her üyemize gidemiyoruz, zaman yetmiyor. Ancak görev süremiz boyunca bütün üyelerimize ulaşma hedefindeyiz. Biz bir bütünüz.” Dedi.

(DEMOKRAT HABER MERKEZİ)

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler