Tıp Fakültesi Öğrencileri Seramik Araştırma ve Uygulama Merkezinde

Süleyman Demirel Üniversitesi Seramik Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından Tıp Fakültesi öğrencilerine yönelik seramik eğitimi düzenlendi.

Tıp Fakültesi Öğrencileri Seramik Araştırma ve Uygulama Merkezinde

Seramik Uygulama Atölyesinde gerçekleştirilen eğitimde, öğrenciler hem sabırlarını hem de el becerilerini geliştirme imkanı buluyor. Proje, SDÜ yönetiminin destekleriyle Seramik Araştırma Uygulama Merkezi Müdürü Doç. Dr. Serap Ünal ve Tıp Fakültesi Tıp Eğitimi ve Bilişimi Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Mukadder İnci Başer Kolcu ve Sağlık Bilimleri Enstitüsü Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Giray Kolcu ve Isparta Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu Mesut Altunbaş tarafından geliştirildi.

tip-fakultesi-ogrencileri-seramik-arastirma-ve-uygulama-merkezinde-1.jpg

Cumhuriyetimizin 100. Yıl kutlamaları kapsamında üniversitemizin ulusal ve uluslararası tanınırlığına katkı sağlaması amacıyla hazırlanan disiplinlerarası proje, Seramik Araştırma Uygulama Merkezi ile Tıp Fakültesi işbirliği ile gerçekleştirilecek. 15 tıp fakültesi öğrencisi ile başlayan projenin eğitimleri her bir grup için 4 hafta ve haftada bir gün 2 saat olarak yapılacak. Eğitimler ile tıp fakültesi öğrencilerinin el becerilerinin geliştirilmesi, kaygı düzeyinin azaltılması ve arkeoseramik farkındalığının arttırılması hedefleniyor. Yarı deneysel bir desende tasarlanan projede temel seramik eğitiminin etkinliği değerlendirilecek. Beceri değerlendirme rubriği ile öğrencilerin beceriyi edinmeleri değerlendirilirken, ön test son test uygulaması ile kaygı düzeyindeki değişim incelenecek.

tip-fakultesi-ogrencileri-seramik-arastirma-ve-uygulama-merkezinde-3.jpg

Ayrıca nicel ve nitel katılımcı geribildirimleri ile programın genel değerlendirmesi yapılabilecek. Projenin sonunda öğrencilerin kaygı düzeylerinde azalma sağlandığında ulusal düzeyde benzer eğitim programlarının açılması ve/veya farklı fakülte öğrencilerinin eğitimler için üniversiteye davet edilerek sağlık hizmet sunumuna katkı sağlanması projenin yaygın etkisi olarak değerlendirildi. (SDÜ / Bülten)

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler