Üretim Kooperatiflerini Destekleyeceğiz

CHP Isparta İl Başkanı Vedat Şenol Cumhuriyet Halk Partisi Belediyeciliğinde farklı uygulamalar yapılacağını ve Belediyelerin üretim kooperatiflerini destekleyeceklerini vurguladı.

Üretim Kooperatiflerini Destekleyeceğiz

CHP Isparta İl Başkanı Vedat Şenol, “Belediyeler seçimlerden sonra parti rozetini çıkarıp, halk yararına çalışmalı ve herkese eşit davranmalı” dedi.

Isparta’nın daha da çok büyümesine katkı sağlayacak planlar ve projeler yapacaklarını belirten Vedat Şenol, belediyede de değişim şart. Belediyenin de, Eskişehir örneğinde de olduğu gibi, sosyal demokrat belediyecilik uygulamalarını kullanması gerek” diyerek değişimi işaret etti.

Vedat Şenol, “Siyasi partilerin belediyecilik uygulamaları farklı. Onlar bizden farklı bakıyorlar. Ya da bazı durumlarda rant öne geçebiliyor. Kadınların üretim alanlarına teşvik edilip, gelir elde edilmesinde belediyelere çok faydası var. Tarımsal alanlarda en çok elma ve kiraz üretimimiz var. Fakat Isparta’da elma ile ilgili kooperatif yok. Dünya çapında kirazımız var ama kiraz tüccarın insafına bırakılıyor. İşte belediyeler bunları yapmalı. Sosyal belediyecilik anlayışı olmadığı için, AKP belediyeleri bunları yapamıyor. Birkaç firma ile birlikte çalışılarak halk yararına rekabet teşvik edilmeli. Belediye ne istihdam alanlarında ne de üniversite öğrencilerinin barınma konusunda çok fazla çalışma yapmıyor. Belediyeler şirketleri teşvik ederek, bazı yatırımları da yapabilir. Bu durumlarda kent konseylerinin önemi büyük. Siyasi partiler ve Esnaf Odaları kent konseylerinde temsil edilse, çok daha güzel bir Isparta’mız olur” dedi. ( Yusuf Hırka)

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler