Zam Değil, Zulüm

Zam Değil, Zulüm

Zam Değil, Zulüm

Türkiye Eylül ayına elektrik ve doğalgaza gelen zamlarla girdi. Buna göre konutlarda kullanılan doğalgaz fiyatında yüzde 20,4, sanayide kullanılan doğalgaza yüzde 50,8, elektrik üretiminde kullanılan doğalgazın birim fiyatında da yüzde 49,5 oranında artış yapıldı. Elektrikte ise mesken abonelerinin tarifesine yüzde 20, sanayide kullanılan elektriğe yüzde 50, ticarethane tarifesine de yüzde 30 zam yapıldı.

Elektrik ve doğalgaza gelen son zamların ardından açıklamada bulunan İyi Parti İl Başkanı Hasan Büyükçam, kara kış öncesi enerjiye yapılan zamların üretim maliyetlerini yükselteceği için vatandaşlara faturaların yanı sıra hayat pahalılığı da getireceğini söyledi. Büyükçam, “Yanlış politikaların bedelini ağır ödüyoruz.” dedi.

Art arda gelen zamların ardından İyi Parti İl Başkanı Hasan Büyükçam’dan elektrik ve doğalgaza yapılan zamları sert bir dille eleştirdi. Türkiye’nin ekonomik çıkmaza girdiğini söyleyen Başkan Büyükçam, “Ülkemizde yapılan zamlara artık şaşırmıyoruz. Çeşitli bahaneler uydurup yine vatandaşın ve esnafın sırtına binmeye devam ediyorlar. Doğalgaz zammında, ‘Dünyada salgının etkisinin azalmasıyla artan gaz talebine bağlı olarak doğalgaz fiyatlarında artışlar meydana geldi.’ diye açıklama yapıyorlar. Biz bu açıklamayı kabul etmiyoruz. Salgın hat safhaya çıktığında zam, salgın bittiğinde zam. İnsanların aklıyla alay mı ediyorsunuz?” dedi.

YAPTIĞINIZ ZAM DEĞİL, ZULÜMDÜR!

Kara kış öncesi elektrik ve doğalgaza yapılan zamlar nedeniyle milyonlarca ailenin faturasını ödeyemez duruma geleceğini aktaran Büyükçam, özellikle sanayi ve ticarethanelere yapılan zamların hayat pahalılığını artıracağını söyledi.

Başkan Büyükçam, açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Hükümetin uyguladığı ekonomi politikalarının bedelini ağır ödüyoruz. Bugün temel hak olan enerjiye yapılan zamlar nedeniyle ciddi bir hayat pahalılığıyla karşı karşıyayız. Kara kış öncesinde yapılan bu zamlar nedeniyle insanlar derin bir yoksulluğa doğru sürükleniyor. Hali hazırda darboğazda olan vatandaşlara bu yapılan Allah’tan reva mıdır? Bu insanlar hangi birine yetişecek? Yaptığınız zam değil, zulümdür. Milletin emeğine, alın terine, cüzdanına göz koyuyorsunuz.

HAYAT PAHALILIĞI HER GÜN ARTIYOR

Ekmeğe zam, ulaşıma zam, akaryakıta zam, elektriğe zam, doğalgaza zam… Daha sayamadığım binlerce kalem ürüne hemen her gün zam geliyor. Hayat pahalılığı her geçen gün artıyor. Yılbaşında asgari ücrete zam yaptınız, yedi ayda kaşıkla verdiğinizi kepçeyle geri aldınız. Temmuz ayında yeniden asgari ücreti artırdınız. Yine aynı hızla vatandaşın cebini boşaltıyorsunuz. İnsanlar altı ay önce aldıklarını şuanda alamıyorlar. Ciddi manada bir geçim sıkıntısı yaşanıyor. Standartların çok çok altında hayatlarını devam ettirmeye çalışıyorlar. Artık bu yanlış politikalarınızdan vazgeçin!”

Ülkenin artık yönetilemez hale geldiğini söyleyen Başkan Büyükçam, “’Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘Aynı gemideyiz, batacaksak beraber batacağız, çıkacaksak beraber çıkacağız’ diyor. Siz göz göre göre gemiyi batırıyorsunuz. Artık kaptanın değişme vakti geldi, geçiyor.” diye konuştu. (Haber Merkezi)

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler