Isparta’ya 660 Milyon TL’lik Destek

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’e Isparta’ya verdiği desteklerden dolayı teşekkür etti. Bakan Özer’in Isparta ziyareti hediyesi olarak Valilikteki İl Eğitim Değerlendirme Toplantısının ardından açıkladığı 660 milyon liralık yatırım ödeneğinin kendilerini çok mutlu ettiğini dile getirdi.

Isparta’ya 660 Milyon TL’lik Destek

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’e Isparta’ya verdiği desteklerden dolayı teşekkür etti. Bakan Özer’in Isparta ziyareti hediyesi olarak Valilikteki İl Eğitim Değerlendirme Toplantısının ardından açıkladığı 660 milyon liralık yatırım ödeneğinin kendilerini çok mutlu ettiğini dile getirdi.

 

Isparta’yı ziyaret eden Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Valilikte İl Eğitim Değerlendirme Toplantısına katıldı.

 

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’i ziyaret etti. Başkan Başdeğirmen’in Isparta’daki eğitimin kalitesi ve kapasitenin artmasında en büyük paydaşlardan biri olduğunu belirten Bakan Özer, “Belediye Başkanımız eğitim arazilerinin bulunmasından mevcut okulların altyapısına veya donanımlarının zenginleştirilmesinde bize destek oluyor. Kendilerini Isparta’daki okullarımıza yapmış olduğu desteklerden dolayı kutluyor ve çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

Bakan Özer daha sonra AK Parti Genel Başkanı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın canlı yayınla hitap ettiği AK Parti il Başkanlığı tarafından düzenlenen iftar programına katıldı, partililerle bir araya geldi. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, iftar programının ardından Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’i makamında ziyaret etti. Ziyarete Vali Ömer Seymenoğlu, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanvekili Süreyya Sadi Bilgiç, AK Parti Milletvekilleri Recep Özel ve Mehmet Uğur Gökgöz, AK Parti İl Başkanı Osman Zabun ve teşkilat mensupları eşlik etti.

 

Başkan Başdeğirmen, “Vermiş olduğunuz desteklerin karşılığı olarak belediye ve şahsım adına elimizden gelen her şeyin en fazlasını yapmak için bir mücadele içerisindeyiz. Önünü açtığınız projeler ve vermiş olduğunuz destekler mutlaka Isparta’mızın çok farklı şekilde öne çıkmasını sağlayacaktır. Isparta Belediyesi olarak biz de üzerimize düşen görev için katkı sağlamak isteriz. Çünkü her şeyin eğitimle başladığının bilincindeyiz. Eğitimle ülkemizin çok daha iyi yere geleceği inancındayız. Cumhurbaşkanımızın söylediği gibi ‘hedeflerimiz çok büyük.’ Öncelikle 2023’ü başarmamız ondan sonraki yıllara da bakabilmemiz için hep beraber birlik ve beraberlik içerisinde çalışmamız gerektiği inancındayız. Ziyaretinizden ve vermiş olduğunuz desteklerden dolayı şehrim ve belediyem adına çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

 

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Isparta’da olmaktan dolayı mutluluk duyduğunu belirtti. Valilikteki İl Eğitim Değerlendirme Toplantısında çok ciddi yatırımları Isparta’ya kazandırdıklarını ifade eden Bakan Özer, “Daha sonra Sayın Cumhurbaşkanımızın katılımıyla 81 ilde düzenlenen iftar programına Isparta’da kardeşlerimizle birlikte katıldık. Yaklaşık 5 bin kişiyle Isparta’da iftar yapmaktan mutluluk duyduk” dedi.

 

Bakan Özer, Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in Isparta’daki eğitimin kapasitesi ve kalitesinin artmasında en büyük paydaşlardan biri olduğunu belirtti. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, “Belediye Başkanımız eğitim arazilerinin bulunmasından mevcut okulların altyapısına veya donanımlarının zenginleştirilmesinde bize sürekli destek oluyor. Kendilerini Isparta’daki okullarımıza yapmış olduğu desteklerden dolayı kutluyorum, çok teşekkür ediyorum. Belediye Başkanımızın yeni yatırımların da hızlı şekilde gerçekleşmesi için çok büyük katkıları olacak. Isparta’da birlik ve beraberliği görmekten çok mutluluk duydum. Valimiz, milletvekillerimiz, Belediye Başkanımız hep birlikte Isparta’nın çok daha güçlü olması için çalışıyorlar. Birliğin olduğu yerde bereket olur, biz de bakanlıklar olarak gereken desteği veririz. İnşallah Isparta çok daha güçlü noktalara gelir. Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. (Haber Merkezi)

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.