Isparta’yı Önce Türkiye’ye Sonra Dünya’ya Rezil Ettiler

Isparta siyasetine ilişkin değerlendirmede bulunan Demokrat Parti Isparta İl Başkanı Selçuk Özkan, “Şehirde şu anda siyaset yok. Bunun adı siyaset olamaz. Kısır bir döngü içerisindeyiz. Bunun yakın örneğini Şubat ayında ki kar yağışı sırasında ve sonrasında gördük. Şehri yönettiğini düşünen siyasiler, koordinasyonsuzluk yüzünden şehri önce Türkiye’ye sonra da Dünya’ya rezil ettiler” dedi.

Isparta’yı Önce Türkiye’ye Sonra Dünya’ya Rezil Ettiler

Isparta siyasetine ilişkin değerlendirmede bulunan Demokrat Parti Isparta İl Başkanı Selçuk Özkan,  “Şehirde şu anda siyaset yok. Bunun adı siyaset olamaz. Kısır bir döngü içerisindeyiz. Bunun yakın örneğini Şubat ayında ki kar yağışı sırasında ve sonrasında gördük. Şehri yönettiğini düşünen siyasiler, koordinasyonsuzluk yüzünden şehri önce Türkiye’ye sonra da Dünya’ya rezil ettiler” dedi.

 

Demokrat Gazetesi’ne özel beyanat veren DP İl Başkanı Selçuk, Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’i ve AK Parti milletvekillerine yönelik eleştirilerde bulundu.

 

Isparta siyaseti kısır bir döngüye girmiştir diyen Selçuk Özkan: “Yapılan siyaset değil menfaat siyasetidir. Isparta’da siyaset yok, şuan da yapılan siyaset siyaseti değil menfaat siyasetidir” dedi.

 

Mülakatında Isparta’nın elektrik dağıtım şirketini de eleştiren DP İl Başkanı Selçuk Özkan: “Devlet  ihaleyle verdiği şirketi kontrol etmemiş, denetlememiş.  Bunların da yaşanması kaçınılamaz oluyor. Görüyoruz ki ne denetleme nede kontrol yapılmamış. Elektrik’te Kw sınırı getirildi. Sizler vatandaşımı düşünüyorsunuz, yoksa şirketin çıkarını mı düşünüyorsunuz?’ diye sordu.

 

ADALET DİYORLAR ORTADA ADALET YOK

 

Vatandaş çalıştığının karşılığını alamıyor diyen Demokrat Parti İl Başkanı Özkan; “Gençler işsiz, esnaf kan ağlıyor. Devletin açıklaması ise işsizlik yok vatandaş iş beğenmiyor. Vatandaşı zor şartlarda az paraya çalıştırmak istiyorlar. İnsanlar o parayla geçinemiyor. Askeri ücretliden vergi alınmamalıdır. Adalet  diyorlar  ortada adalet  yok. Emekliye  %25, memur emeklisine  % 35, asgari ücretliye % 50, muhtarlara % 60. Bunlar ayrı ayrı memlekette mi yaşıyorlar? Vatandaşlara karşı eşit olunmalıdır. Adalet bunun neresinde? Hak, hukuk varsa eğer biz bunları neden göremiyoruz. Kendi açılarından bakıp güllük gülistanlıkmış  gibi açıklamalar yapıyorlar. Fakat vatandaş bakıyor, yetmiyor bitmiyor. Bizde aynı yere bakıyoruz ve onların gördüğünü göremiyoruz. Faklı yere bakıyor olamayız. Çünkü Türkiye bir tane. Hepimiz aynı yerde yaşıyoruz. Akaryakıt düşmediği sürece enflasyon düşmez. Her şeyin başı akaryakıt. imalatta elektrik, nakliyatta akaryakıt. Bunları düşürmediğimiz sürece üretim olmaz. Üretim olmazsa hiç bir şeyin fiyatı düşmez. Demokrat Parti olarak bizim gücümüz ortada. Demokrat Parti demek Türkiye’nin çimentosu demektir. Özelleşip sattığınız malları kim yaptı? siyaseti menfaat çıkarcıları için kullanırsak düzelemeyiz. Önce kendimizi ahlakımızı düzeltmemiz gerek” diye konuştu.

 

Isparta Belediyesine yönelik eleştirilerini sürdüren Selçuk Özkan: “Şubat ayında kar yağışında yaşadıklarımıza bakıyorum; evet kar yağışı ebetteki olacak. Fakat vatandaşın bu derece mağdur edilmesi ve üstüne üstlük bir belediye başkanının elektrik şirketinin başkanıymış gibi çıkıp açıklama yapmasını da doğru bulmuyoruz. Başkanın görevi ihtiyaç sahibine yardım götürmektir. Bunu yapmadığın gibi, yok elektrik şu saat gelecek yok bu saat gelecek diye açıklama yapıyorsun. Nereye geldik biz? Kendi sorumluluğunu bırakıyorsun, elektrik şirketi adına açıklama yapıyorsun. Şirketin ayıbını örtmeye çalışıyorlar. Fakat bu devletin ayıbıdır. Devlet ihaleyle verdiği şirketi kontrol etmemiş ve denetlememiş ise bunların yaşanması kaçınılamazdır.  Ne denetleme ne de kontrol yıllarca yapılmamış. Elektrik’te kW sınırı getirildi, sizler vatandaşımı düşünüyorsunuz, yoksa şirketin çıkarını mı düşünüyorsunuz?” dedi.

 

İFTAR ÇADIRI ELEŞTİRİSİ

 

Demokrat Parti İl Başkanı Selçuk Özkan, Isparta Belediyesi tarafından Ramazan ayı nedeniyle kurulan iftar çadırını da eleştirdi. Başkan Özkan: “Ramazan ayında yapılan yardımlar herkesin gözüne sokularak yapılmaz. Sağ elin verdiğini, sol el görmemelidir. İhtiyaç sahipleri belirlenir, o kişilerin de gönlü kırılmadan yardım paketi ikram edilir” dedi.

 

İftar çadırlarının yardıma ihtiyacı olanlardan daha çok protokole hitap ettiğini söyleyen Selçuk Özkan; “Bizim dinimizde yardım, ihtiyaç sahiplerine ve mağdur olanlara yapılır. Yardım ettiğin kişiyi görmemen gerekir. Onu rencide etmeden bu yardımı yapmanız gerekir. Fakat bir bakıyoruz insanların gözene sokar gibi iftar yemeği veriyorlar. Ayrıca gerçek ihtiyaç sahipleri dışında herkes orada iftar yapıyor. Bu konuda Yusuf  Ziya Günaydın’ı taktir ediyorum. Çadırı kaldırdı ihtiyaç sahibi insanları tespit edip evlerine erzak gönderdi. Onları rencide etmeden yardım etti. Bu yardımlar ise hava karardıktan sonra yapılıyordu.” “Sağ elin verdiğini, sol el görmeyecek” ama maalesef böyle olmuyor bu durumdan biz utanıyoruz” diye konuştu.  (Emmen Perçin)

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler