MHP’nin, ‘Atatürk Ormanı’ Talebi Kabul Edildi

Isparta Belediye Meclisinin MHP’li Meclis Üyesi ve Grup Sözcüsü Oğuzhan Göker, Atatürk Ormanı oluşturmak için Belediye tarafından fidan dikimi yapılması konusunda verdiği önerge oy birliği ile kabul edilerek, Meclisten geçti. Böylece, Isparta’da ‘Atatürk Ormanı’ oluşturulacak.

MHP’nin, ‘Atatürk Ormanı’ Talebi Kabul Edildi

Belediye Meclisi’nin geçtiğimiz Cuma günü yapılan Mart ayı son toplantısında konu hakkında ilgili komisyon tarafından hazırlanan rapor oy birliği ile kabul edildi.

 

ATATÜRK’ÜN ISPARTA’YA GELİŞİNİN 92. YILDÖNÜMÜ HATIRASINA ORMAN OLUŞTURULACAK

 

Toplantı gündeminin 13. Maddesinde bulunan; Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın başlatmış oldukları 11 milyon ağaç bugün fidan yarın nefes projesi kapsamında Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Isparta’mıza teşriflerinin 92. Yıldönümü hatırasını yaşatmak için ‘Atatürk Hatıra Ormanı’ adı altında ağaç dikilmesinin görüşülmesi konusunu ele aldı. Konu hakkında İmar Komisyonu tarafından hazırlanan rapor, Komisyon Başkan Yardımcısı Gökhan Emiştekin tarafından okundu. Raporda; “Meclisimizin Mart ayı ilk toplantısında MHP’li Meclis Üyesi ve Grup Sözcüsü Oğuzhan Göker tarafından verilen önerge doğrultusunda; Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın başlatmış oldukları 11 milyon ağaç bugün fidan yarın nefes projesi kapsamında Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Isparta’mıza teşriflerinin 92. Yıldönümü hatırasını yaşatmak için ‘Atatürk Hatıra Ormanı’ adı altında ağaç dikilmesi komisyonumuzca uygun bulunmuştur” denildi. 

 

BAŞKAN BAŞDEĞİRMEN; “ŞEHRİMİZİ YEŞİLLENDİRMEK BİZİM GÖREVİMİZ”

 

 Konu hakkında açıklamada bulunan Belediye ve Meclis Başkanı Şükrü Başdeğirmen; “Tabi ki şehrimizi ağaçlandırmak, yeşillendirmek bizim asli görevlerimizdendir. Bilindiği gibi, geçtiğimiz gün Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Isparta’ya teşriflerinin 92. Yıldönümünü kutladık. Ağaçlandırma konusunda bir de buna, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ümüz söz konusu olduğunda ağaçlandırma konusu bir kat daha önem taşır. Bizde bu çerçevede Atatürk Ormanı oluşturacağız” dedi. Belediye ve Meclis Başkanı Şükrü Başdeğirmen daha sonra söz konusu komisyon raporunu meclis üyelerinin onayına sundu ve rapor oy birliği ile kabul edilerek meclisten geçti. (Haber Merkezi)

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler