Milli Eğitim Müdürü’ nden ‘Öğretmenlik Mesleği’ Tanımı

Isparta İl Milli Eğitim Müdürü Erhan Baydur, Süleyman Demirel Üniversitesi İlahiyat Fakültesi tarafından düzenlenen “Öğretmenlik ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği” konulu konferansta öğretmenlik mesleğinin önemi anlatıldı.

Milli Eğitim Müdürü’ nden ‘Öğretmenlik Mesleği’ Tanımı

İlahiyat Fakültesi Konferans salonunda gerçekleştirilen konferansa konuşmacı olarak katılan Isparta Milli Eğitim Müdürü Erhan Baydur, öğretmenliği “insan kıymetini geliştiren kişi” olarak tanımlayarak öğretmenlerin kendilerini sürekli yenilemesi gerektiğini söyledi.

 

Öğretmenlerin kendilerini, düşünce, bilgi, hayal, yöntem, teknik ve idealleriyle hep güncel tutması gerektiğinin altını çizen Baydur, öğretmenlere seslenerek şöyle konuştu: “Çocukların özgürlük alanlarını bırakın. Düşünsünler, itiraz etsinler. Hatta itiraz etmedikleri zaman merak ettirip itiraz etmelerini ve sorgulayan bireyler olmasını sağlayın. Bundan korkmayın.”Çocukların duygu durumlarının önemsenmesi gerektiğine dikkati çeken Baydur, çocuklar tarafından örnek alınan öğretmenlerin düşünceyi ve bilgiyi davranışa dönüştürmesi gerektiğini vurguladı.

 

Öğretmenin öğreten değil, öğrenme ortamını oluşturan kişi olduğunu kaydeden Baydur, şunları söyledi: “Eğitim, kişilerin bedensel, zihinsel ve ruhsal bakımdan dengeli, sağlıklı bir kişiliğe ve karaktere sahip mutlu bireyler olarak yetişmelerini hedefler. Türkçe ’de biz en önemli şeyleri başa koyarız fakat bu cümlede en sona koymuşuz. En önemli olan çocukların mutluluğudur.” (Haber Merkezi)

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler