Nasuh Mahruki Eğirdir’e Hayran Kaldı

Ramazan Bayramın birinci günü Eğirdir’e gelen grupların içerisinde dünyaca ünlü dağcı Nasuh Mahruki ve Nişantaşı Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şenay Yalçın'da vardı.

Nasuh Mahruki Eğirdir’e Hayran Kaldı

Ramazan Bayramın birinci günü Eğirdir’e gelen grupların içerisinde dünyaca ünlü dağcı Nasuh Mahruki ve Nişantaşı Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şenay Yalçın'da vardı.Eğirdir Belediye Başkanı Veli Gök yenilenen limanda misafirlerle yakından ilgilenirken elektrikli tekne turu ve Eğirdir Elması ikram etmeyi de ihmal etmiyor.

 

Eğirdir Belediyesi’nden konuyla ilgili yapılan açıklamada:

 

Dünyaca Ünlü Dağcı Nasuh Mahruki yaptığı açıklamada; 'Bayram vesilesi ile göller bölgesine geldik. Çocuklarımıza  Türkiye'nin doğasını, kültürünü, coğrafyasını göstermek, tanıtmak ve sevdirmek için buraya geldik. Eğirdir Belediye Başkanı Veli Gök'le tanışma fırsatı bulduk. Eğirdir'i gezerken başkan Veli Başkan yanımıza geldi, bizimle ilgilenmesi çok hoş oldu. Ben Eğirdir'e daha öncede gelmiştim. Dağ Komando Okuluyla, Sporuyla, Doğasıyla çok zengin bir ilçe. Böyle aktivitelerle daha da gelişeceğini bekliyorum. Eğirdir'lilerin böyle bir belediye başkanları olmasından dolayı çok şanslı olduklarını düşünüyorum. Türk ve Dünyadaki evereste çıkan ilk dağcıyım, ben dağcılığı çok sevdim. Gezgin olmam, dağcı olmam, doğa sporları, fotoğrafçı olmam beni çok mutlu ediyor. Çocuklarımıza ülkemizi korumalarını ve sahiplenmelerini öğretiyoruz. Eğirdir'i çok seviyorum, başkanımızla ve sizlerle tanışmak ayrıca bir mutluluk verdi bize' ifadelerini kullandı.

 

Nişantaşı Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şenay Yalçın ise; 'Bir söz vardır çok okuyan mı bilir, çok gezenmi bilir diye burada bir kez daha şahit olduk ki askında çok gezen biliyor. Çünkü kalıcı oluyor hem öğrendikleri hem görsel olarak hem de etraftaki bu insanların sıcak karşılaması ve doğru bilgilerini aktarması çok önemli. Sizin de bahsettiğiniz gibi az önce elma konusunda bir açıklama yaptınız doğrunu söylemek gerekirse biz Eğirdir'i bu kadarıyla bilmiyorduk. Öğrendik ki Eğirdir Türkiye'nin önemli elma yetiştiricisi bir bölgesi. Ayrıca aldığımız tarihi bilgilerde buranın tabi ki geçmişte hep kalıcı bir Türk yurdu olduğu ve işgale uğramayan bir bölge olması bakımında da işgale uğramaması özelliğini taşıyor.

 

Sayın Eğirdir Belediye Başkanı Veli Gök'le tanıştık. Ülkeye hizmet açısından gerçekten çok farklı fikirleri olan bir insan nasıl bir işler yapabiliriz, nasıl işbirliği yapabiliriz noktasında konuşmalarımız oldu. İnşallah yakın zamanda sizlerle tekrar birlikte olmayı da diliyoruz. Eğirdir'in bir başka özelliği de Dağ Komando Okulumuzun burada olması ve burada ülkemizin yiğitlerinin yetişmesi bu ayrıca bir gurur bizim içinde. Ben daha önce geçici olarak gelmiştim fakat bu güzel haliyle görmemiştim. Şimdi daha da bir farklı yönleriyle Eğirdir'i anlamış olduk. Bu vesileyle hepinizin bayramını kutluyor, sağlıklar diliyorum. Üniversite ve hizmet sektörünün bir araya gelmesi ile çok güzel işler yapılabileceğine inanıyorum, belki de eksik taraf o.

 

Başkan beyin yaklaşımı da o yöndeydi. İnşallah Eğirdir için farklı projelerde birlikte olacağız. benim alanım aslında enerji başkan beyin projesi Elektrikli Tekne çok hoşuma gitti. O kadar boşa giden enerji var ki, teknolojiyi iyi kullanırsak eğer, çevreyi de temiz tutma açısından çok farklı katkımız sağlanmış olur buna. Sadece temiz enerjinin kullanılmış olması değil Eğirdir Gölü'nün etrafını gezdiğimizde Eğirdir Gölü'nün temiz olduğunu da gördük. Ama aslolan kalıcı bundan sonraki nesillere bırakacağımız mirasların sağlam olması gerekiyor. Sizleri kutluyorum, daha güzel projelere birlikte imza atabiliriz.' ifadelerini kullandı.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler