Orijinal Parfüm Diyerek Memurları Kandırıyorlar

Parfüm ve kozmetik ürünlerin satışını yapan Taner Akçiçek, ‘Memurlara, gümrükten geçiremedik elimizde kaldı’ bahanesiyle milyarlık parfümleri çok ucuza satıyorlar. Satılan parfümlerin de gerçeğe yakın olması insanların orijinalleriyle ayırt etmesini zorlaştırıyor’ dedi.

Orijinal Parfüm Diyerek Memurları Kandırıyorlar

Isparta’da parfüm ve kozmetik ürünlerin satışını yapan işletmeci Taner Akçiçek, “ Sahte parfüm mağduru olmamak için güvenilir yerlerden özellikle yetkili bayilerden alışveriş yapılmalıdır. Seyyar parfüm satış yapanlardan alışveriş yapılmamalı” dedi.

 

Tarihte karşılaştığımız ilk formu tütsü olan parfüme günümüzde bir hayli talep fazla. Artık hemen hemen herkesin çantasında, arabasında, masasından ve odasında bulunan parfümlerin çeşitliliği de oldukça fazla. Her bütçeye uygun bulanabilecek parfümlerin orijinal olması büyük bir kesim tarafından büyük önem arz ediyor. Gümrük kaçağı parfümlerin çok dolaştığı seyyar parfümcülük piyasasının gerçeği yansıtmadığını, söyleyen işletmeci Taner Akçiçek, orijinal olmayan parfümlerin özelliklerinden bahsetti.

 

Parfüm ve kozmetik ürünlerin satışını yapan işletmeci Taner Akçiçek, orijinal parfüm kullanıcılarına seslenerek önemli tavsiyelerde bulundu. Akçiçek, “Orijinal parfüm severlerin son zamanlarda yaşadıkları sahte parfüm hüsranlarının en büyük sebeplerinden birisi orijinal yalanlarıyla seyyar parfüm satışının gerçekleşmesi. Özellikle memur kesimi hedef alan bu kitle kapı kapı gezip “ Gümrükten geçiremedik elimizde kaldı.” bahanesiyle milyarlık parfümleri çok ucuza satıyorlar. Satılan parfümlerin de gerçeğe yakın olması insanların orijinalleriyle ayırt etmesini zorlaştırıyor. Bu yüzden orijinal parfüm severlerin en çok dikkat gerekmesi gereken şeylerden birincisi; parfüm şişelerinin özel ambalaj kutuları vardır. Her orijinal parfümün dışında bandrolü vardır. Yani ambalaj çok dikkatli incelenmelidir.  Gerçek parfüm kutusundaki yazılar tane tane yazılmış ve her biri okunabilir şekilde kutu üzerine işlenmiştir. Sahte kutudaki yazılar ise dağılmış, okunması güçlük çıkaracak şekilde özensizce kutu üzerine basılmış olabilir. Dikkat etmesi gereken bir başka hususta, ünlü  markalar parfümlerinde çok fazla renklendirici kullanmaz. Bu nedenle daha soluk renkte parfümler üretirler. Parfümün rengi çok canlı ise bu renklendiricisi bol katılmış sahte bir parfüme dalalet eder. Belki de bu söyleyeceğim en önemli ayırt edici özellikler arasında olabilir. Kesinlikle seri numarası kontrol edilmeli. Aslında daha sayılabilecek birçok özellik var. Ancak ben şuan en belirleyicilerinden bahsettim. Kötü haber şu günümüzde sahte parfüm üreticileri o kadar profesyonelleşti ki verdiğim tavsiyeler bile yetersiz kalabilir. Bu yüzden mağduriyet yaşamamak için güvenilir yerlerden ve yetkili bayilerden alışveriş yapılmalı” diye konuştu. (Tuğba Serel)

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler