Sav, Uluslararası Proje Ortağı Oldu

Kuruculuğunu Sivas Merkez Nene Hatun Anaokulundan Hasret Semra Salihoğlu Yılmaz ve Isparta Sav İlkokulu Anasınıfı'ndan Hülya Türkcephe’nin yaptığı Cosmic Discoveries eTwinning projesi başladı.

Sav, Uluslararası Proje Ortağı Oldu

Kuruculuğunu Sivas Merkez Nene  Hatun Anaokulundan Hasret Semra Salihoğlu Yılmaz ve Isparta Sav İlkokulu Anasınıfı'ndan Hülya Türkcephe’nin yaptığı Cosmic Discoveries eTwinning projesi başladı.

 

Öğrencilerin  duygusal, zihinsel ve hayal gücü gelişimini artırmak amacıyla başlatılan  Uluslararası nitelikteki sözkonusu proje ortalama 2,5 ay sürecek. Ortak okullar ve öğrencilerle konular hakkında düzenli olarak web seminerleri yapılacak ve alınan kararlar doğrultusunda etkinlikler hayata geçirilecek. Kuruculuğunu Sivas Merkez Nene  Hatun Anaokulundan Hasret Semra Salihoğlu Yılmaz ve Isparta Sav İlkokulu Anasınıfı'ndan Hülya Türkcephe’nin yaptığı Cosmic Discoveries eTwinning projesi başladı.

 

PROJE ORTAKLARI :

 

Sözkonusu Proje; Hırvatistan Sveti Ilija,Dječji vrtić "Gumbek okulundan  Ivona Martinez ve Bucureşti Romanya  Scoala Gimnaziala "Iancului" okulundan Raluca Silivan’ın katılımıyla uluslararası bir proje özelliğini taşıyor.Ülkemizden Üçevler Şehit Faik Gökçen İlkokulundan Sinem Kolçak Arman ,Atatürk Anaokulundan Feride Yıldız,Şehit Nuri Yazanel Anaokulundan Sultan Eroğlu,Mehmetçik İlkokulundan Sabiha Görgen,Yeniçubuk Anaokulundan Serap Türkaslan,Milli Egemenlik İlkokulundan Nursema Ulutaş,Nene Hatun Anaokulundan Nagihan Bölükbaşı ve Hürriyet İlkokulundan Meryem Kara ortaklarımız arasındadır. Proje ekibine çalışmalarında başarılar dileriz.

 

PROJE HAKKINDA BİLGİLENDİRME:

 

İnsan, yaşadığı gezegenin en zeki canlısı olmanın sorumluluğunu unutmamalıdır. Evren konusu doğru bir şekilde sunulduğunda çocuklarda ilginin ötesinde bir hayranlık ve şaşkınlık uyandırır. Çocuğun zihni sunulan bütün sayesinde gelişir. Çocuk öğrendiği şeylerden hoşlanıyorsa; Zihinsel ve duygusal gelişim birbiriyle bağlantılı olarak gelişir ve hayal gücü teşvik edilir. Dünyanın kendisi çocuklara olduğu gibi sunulursa, çocuğun dikkatini çekecek ve onlara ilham verecektir. Bu bağlamda evrenimizle ilgili aşağıdaki konuları öğrencilerimize sunmayı planlıyoruz.

Dünyanın oluşumu ve iç yapısı

Volkanlar

toprak ve su formları

Kıtalar

Ülkeler

 

HEDEFLER

 

Öğrencilerimizin duygusal, zihinsel ve hayal gücü gelişimini desteklemek

Çocuğun yaşadığı dünya hakkında gerçek bilgiler edinmesini sağlamak

Dünyanın iç yapısını ve katmanlarını anlamak

Volkanların oluşumu ve kozmik konularla ilgilenmelerini sağlamak

Çocuğun dünyadaki farklı kara ve su yüzeylerinin isimlerini ve özelliklerini öğrenmesini sağlamak

Çocuğun farklı ülkeler ve kültürler hakkında bilgi edinmesini sağlamak

 

ÇALIŞMA SÜRECİ :

 

Projemiz ortalama 2,5 ay sürecektir. Ortak okullarımız ve öğrencilerimizle konularımız hakkında düzenli olarak web seminerleri yapılacak ve alınan kararlar doğrultusunda etkinlikler hayata geçirilecektir. Bu süreçte ortak ve işbirlikçi çalışmalar yapılacak, karma ülke okul takımları oluşturulacak ve öğrenci webinarları düzenlenecektir. Proje ortakları ile birlikte yaygınlaştırma çalışmaları yapılacak ve proje sonunda geri bildirim yapılacaktır.

 

BEKLENEN SONUÇLAR

 

Öğrencilerimizin duygusal, zihinsel ve hayal gücü gelişimini artırmak

Çocuğun yaşadığı dünya hakkında gerçek bilgiler edinmesini sağlamak.

Dünyanın iç yapısını ve katmanlarını tanır

Volkanların oluşumu ve kozmik konulara artan ilgi

Çocuk dünyadaki farklı kara ve su yüzeylerinin isimlerini ve özelliklerini öğrenir.

Çocuklara faklı ülkeler ve kültürler hakkında bilgi sahibi olmasını sağlamak.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler