SDÜ, İş Dünyası İle Öğrencileri Buluşturuyor

Süleyman Demirel Üniversitesi Kariyer Planlama ve Mezunlarla İletişim Uygulama Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Ahmet Yıldırım, bu yıl 18-19 Mart tarihinde üniversitemiz ev sahipliğinde gerçekleştirilecek Güney Kariyer Fuarı (GÜNKAF) hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

SDÜ, İş Dünyası İle Öğrencileri Buluşturuyor

Bilim TV Youtube kanalından yayınlanan Akademik Köşe’ye konuk olan Doç. Dr. Yıldırım, Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi koordinasyonunda düzenlenen kariyer fuarının, öğrencilerin kariyer planlamalarında büyük önem taşıdığını söyledi. Isparta, Burdur, Antalya, Afyonkarahisar, Karaman ve Konya illerinden 16 üniversitenin paydaşlığında gerçekleşecek fuarı önemsediklerinin altını çizen Doç. Dr. Yıldırım, “Öğrencilerimizin iş dünyasına kazandırılabilmesi anlamında GÜNKAF bir fırsat. 242 kamu ve özel sivil toplum örgütünün yer alacağı bir fuar organizasyonu bu. Biz bu sayının 280’i bulacağını düşünüyoruz. Fuar kapsamında 62 tane etkinlik planlıyoruz. Sahadaki insanlarla öğrencilerimizi buluşturacağız. Seminer, sempozyum, workshoplarımız var. Öğrencilerimiz iki gün boyunca kariyer görüşmeleri yapabilecekleri gibi staj görüşmelerinde de bulunabilecekler. Kendilerini farklı boyutlarda geliştirebilecekleri bir festivalin içerisinde olacaklar. İlimizin kariyerle ilgili gerçekleştirdiği en büyük organizasyonlardan birisi olacak. Bu da üniversitemizin güvenilirliğini ve gücünü gösteriyor. Biz iş dünyasını, iş dünyası da üniversitemizi tanıyacak.” dedi.

 

GÜNKAF STAJ OLANAKLARI SUNUYOR

 

GÜNKAF’ın her öğrencinin kariyerinde olumlu bir etki bırakacağını vurgulayan Doç. Dr. Ahmet Yıldırım, çalışma hayatının sadece edinilen teorik bilgiyle sürmediğini saha hakkında da bilgi sahibi olunması gerektiğine dikkati çekti. Öğrencilerin saha hakkında bilgi sahibi olacağı en aktif kanalın “staj” olduğuna işaret eden Doç. Dr. Yıldırım, bu konuda büyük avantaj sağlayacak olan GÜNKAF’a muhakkak katılmalarını tavsiye etti.

 

GÜNKAF’A BAŞVURU YAPMAYI UNUTMAYIN

 

GÜNKAF etkinliklerinin detaylarına gunkaf.com adresinden ulaşılabileceğini ifade eden Doç. Dr. Yıldırım, “GÜNKAF ile ilgili tüm bilgiler sosyal medya hesaplarında yer alıyor. Öğrencilerimizin fuara katılmak için fuar öncesinde yetenekkapisi.org adresine girerek başvuru yapması gerekiyor. Daha sonra mail adreslerine gelecek karekod ile fuar alanına giriş yapabilecekler.” diye konuştu. (Haber Merkezi)

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler