Sektöre İlkleri Kazandırdığımız İçin Mutluyuz

Eğirdir Belediye Meclisine sunum yapan Isparta Özel Halk Otobüsleri Kooperatif Bakanı Faruk Daşdöner, ülke genelinde bu sektöre birçok ilkleri kazandırmaktan dolayı mutlu olduklarını belirtti.

Sektöre İlkleri Kazandırdığımız İçin Mutluyuz

Eğirdir Belediye Meclisinin Mart ayı meclis birleşimleri başladı. Önceki gün gerçekleşen ilk birleşimde Isparta Halk Otobüsleri Kooperatifi  Başkanı Faruk Daşdöner ve Eğirdir Şehiriçi Minibüsçüler Kooperatifi Başkanı Özgür Çetin katıldı.

 

Konuyla ilgili olarak Eğirdir Belediyesi’nden yapılan açıklamada: “Başkan Veli Gök'ün Ankara'da olması nedeniyle Başkan Vekili Belediye Meclisi Üyesi Mehmet Yaşar meclise başkanlık yaptı. EĞİRDİR Belediye meclis toplantısına katılarak meclis üyelerine ve EĞİRDİR Halk otobüsü esnafına ISPARTA’ da gerçekleştirilen “Toplu Taşıma İşletim Sistemi” hakkında ve EĞİRDİR’ de toplu taşıma kalitesini ve verimini daha da arttırabilmemiz için neler yapılabileceği hakkında bilgilendirmeler yapan Faruk Daşdöner; 'Isparta Halk Otobüsleri Kooperatifi olarak Kent içi Toplu Ulaşım Hizmeti bünyesinde; Son teknoloji 103 Adet Araç filosu (Bunların 7 tanesi körüklü otobüslerden oluşmaktadır.)Araçlarımızın tamamı engelli erişimine uygun, yolcu bilgilendirme ekranları ve araç içi cep telefonu şarj ünitelerine sahip araçlarımızla ve 250 personelimizle  hizmet vermekteyiz. Biz Isparta Toplu Ulaşım Sistemi (ITUS) altında kooperatif işletmecisini tek bir çatı altında birleştirerek;

 

 • Gelir-Gider Havuzu, Ortak Yönetim Sistemini,
 • Kendi Akaryakıt istasyonumuzu,
 • Bakım & Onarım Merkezimizi,
 • Tek bir garaj ve Otomatik otobüs yıkama-Dezenfekte ünitesi birimini,
 • Elektronik ücret toplama ve araç takip sistemini,
 • 7/24 Otomatik Kart Dolum Cihazlarını,
 • Akıllı duraklar ve otobüsüm nerede uygulama sistemini,
 • Davraz kayak merkezi elektronik ücret toplama ve kamera sistemini,
 • Elektronik ortamda kart-vize başvurusu ve kargo ile kart teslimat hizmetini,
 • Koordinasyon ve Ar-ge Merkezini,
 • Halkla ilişkiler ve Gözlem Odası Birimini,
 • Halk otobüsleri yardımlaşma fon sistemini,
 • Tek bir muhasebe sistemini kazandırarak kendimizi bir adım ileriye taşıyarak sektörün ilklerinden olma mutluluğunun içerisindeyiz.

 

Ülkemizi etkisi altına alan Covid-19 salgınının çıkmasından bu yana yaşanan ekonomik sıkıntılı dönemde ve gündemde olan Rusya – Ukrayna savaşından dolayı artan maliyetler sonucunda esnafımız kendi imkanları ile kısmen de belediyelerin verdiği destek ile toplu taşıma hizmetini aksatmadan sürdürmektedir. Çünkü; Halk otobüsleri belediyeler adına kamu hizmeti yapan kurumlardır ve bundan dolayı hizmet kalitesi daima belediyelere mâl edilir.Bu yüzden vatandaş memnuniyeti her zaman ön planda olmalıdır. Hızla büyüyen şehirlerde insanların sosyal ve ekonomik faaliyetlerinin artması ile nüfus da artmakta ve bu artan nüfusun ulaşım talebi de sürekli yükselmektedir. Bu sorunun çözümü için on yıllardır ulaşımda sürdürülebilirlik için toplu taşıma sistemi kullanılmaktadır.' dedi. Eğirdir Belediye Başkanı Veli GÖK'ün bu güzel daveti nedeniyle Eğirdir Belediye Meclisine geldiğini belirten başkan Faruk Daşdöner, 'Eğirdir Belediye Başkanımız Veli Gök'e çok teşekkür ediyorum.' dedi.

Sunumlarından dolayı Eğirdir Belediye Başkanı Veli GÖK adına Daşdöner'e teşekkür eden Başkanvekili Mehmet Yaşar; 'Sizi sabırla, zevkle dinledim. bulunduğunuz yere kolay gelmemişsiniz. Tabiri caizse siz çekirdekten yetişmiş ve çok güzel çalışmalar yapmışsınız.  Belediye Başkanımız Veli GÖK adına sizi tebrik ediyorum.' dedi. (Haber Merkezi)

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler