Türk Kadınlar Birliğinden 8 Mart Kadınlar Günü Mesajı

Türk Kadınlar Birliği Isparta Şubesi 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı

Türk Kadınlar Birliğinden 8 Mart Kadınlar Günü Mesajı

8 MART Dünya Kadınlar Günü  1921 tarihinden bu yana uluslararası sivil farkındalık günü ve ayrımcılıkla mücadele günü olarak kutlanır. Bazı ülkelerde resmi tatildir, bazı ülkelerde  büyük ölçüde görmezden gelinir, bazı ülkelerde protesto günüdür,  bazılarında ise  kadınlığı kutlayan bir gündür.

Ülkemizde eskiden sadece sosyalist kesimin sahiplendiği bu günü artık hemen hemen tüm kadın kuruşlarının yanı sıra adeta resmi bayram gibi devlet yetkilileri ve kurumları tarafından da kutlanmaya hatta şirketlerinde reklam ve pazarlama faaliyetleriyle dikkat çekilmeye çalışılmaktadır.

 

TKB tüm şubeleri ile her yıl farklı bir ilde yaptığımız etkinliklere yaşadığımız salgın nedeniyle  2 yıldır ara vermek zorunda kaldık. Derneğimizin, kadınların her alanda yaşadığı mağduriyetlerin sorunu olarak önce toplumsal eşitliği göz önüne aldığı 2020 yılı Ocak ayında başlayan “Eşitliğe Ulaşmak ve Ayrımcılıkla Mücadelede Güvencelerimiz” projesi 35 ilde devam etmektedir. Çalışma hayatında kadını destekleyen projeler artık iş dünyası için vazgeçilmezdir.

 

Aralarında aile içi şiddetle mücadeleden erkek mesleği gibi algılanan işlerde kadınların yer almasına kadar pek çok program vardır. Atılan adımlar son derece yavaş ve yetersiz olmasına rağmen farkındalık yaratması nedeniyle ümit vericidir. Sorunlarımızı hep birlikte dile getirip çözüm aramalıyız. Yasaların uygulanması konusunda takipçi olmalıyız.8 Mart Dünya Kadınlar Günü savaşın gölgesinde gözü yaşlı insanlarla 2022 yılında da buruk bir şekilde anılıyor. Kadının çalışma hayatındaki görünmez bariyerlerin kaldırılması ve her alanda eşit olunması dileğimizdir.

 

Biz de Türk Kadınlar Birliği Derneği Isparta Şubesi olarak tüm emekçi kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyoruz. 

SEMİRAMİS ZEHRA KARATAŞ

TKB ISPARTA ŞUBESİ BAŞKANI

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler