Ülkemize Değer Katarak Kendi Sağlığımızı Hiçe Saydık

Ülkemize Değer Katarak Kendi Sağlığımızı Hiçe Saydık

1 Mart Muhasebeciler Günü nedeniyle, Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Hüseyin Karaca ve üyeleri Atatürk Anıtına çelenk sundu. Heyet daha sonra Vali Ömer Seymenoğlu’nu makamında ziyaret etti.

Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik Mesleğinin toplumun tüm kesimlerine tanıtılması, ülke ekonomisine ve iş dünyasına sunduğu değer ve faydaya ilişkin farkındalığın arttırılması amacıyla 1-7 Mart, Muhasebe Haftası olarak kutlanıyor.

 

15 Temmuz Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanında Atatürk Anıtına Çelenk sunumu yapıldı. Ardından, Isparta Valisi Ömer Seymenoğlu’nu makamında ziyaret ettiler. Vali Seymenoğlu; “Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirlerin kamunun gelirlerinin artırılmasında ve ticari hayatın yürütülmesinde özveriyle görev yaptıklarını belirti  ekonomik hayatın sağlıklı bir şekilde devam etmesi adına çalışan tüm Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirlerin gününü kutluyorum.” Dedi. Başkan Karaca ise Kendilerini kabul ettiği için Vali Seymenoğlu’na  teşekkür ederek oda olarak yürüttükleri çalışmalar hakkında bilgi verdi.

 

Mali Müşavirlik  mesleğini düzenleyen ve 13 Haziran 1989 tarihinde yürürlüğe giren, 3568 sayılı Meslek Yasasına istinaden, 117 bin Serbest Muhasebeci Mali Müşavir  ile 18 bin stajyer ülke genelinde faaliyet göstermektedir. 77 Serbest Muhasebeci Mali Müşavir Odası TÜRMOB çatısı altında hizmet vermektedir”  dedi. ISPARTA SMMMO Başkanı Hüseyin Karaca; “Muhasebe Haftası dolayısı ile yayımladığı mesajda; “Toplumsal yaşamı tehdit eden Pandemi ve Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinin yaratmış olduğu belirsizlik ortamında, Muhasebe Haftamızı kutluyoruz.

 

Dünyada savaş senaryolarının tartışıldığı bu belirsiz ortamda, ekonomide yaşanan sıkıntılar vatandaşlarımızın, işletmelerimizin ve meslektaşlarımızın zorluklarla dolu bir süreç yaşamasına neden olmaktadır. Dünyanın ve ülkemizin bu sıkıntılı sürecin üstesinden geleceğine olan umudumuz tamdır. Bu zor dönemi aşmada ve işletmeleri yarınlara hazırlamada dün olduğu gibi bugünde Mali Müşavirler özel bir rol üstlenecekler” dedi.

( Emmen Perçin)

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.