Yardımları Başdeğirmen Mi, Yoksa Ispartalılar Mı Yapıyor?

Yardımları Başdeğirmen Mi, Yoksa Ispartalılar Mı Yapıyor?

Yardımları Başdeğirmen Mi, Yoksa Ispartalılar Mı Yapıyor?

Vatandaşların katkılarıyla afetzedelere ulaştırılmak için Belde, İlçe ve İl Belediye Başkanları tarafından yardım toplama alanları belirlendi. Bu alanlara yardımlarını getiren vatandaşlar, belediyeler aracılığıyla yardımlarını bölgeye sevk ettiriyor. Bu nokta da birçok Belediye Başkanı, yardım tırlarının önüne sadece ‘Belediye’nin’ adını yazarken, Isparta Belediyesi’nin yardım tırlarında ‘Isparta Belediyesi Afet Bölgesi Yardım Aracı Şükrü Başdeğirmen Isparta Belediye Başkanı’ yazıyor.

Yardımda bulunan vatandaşlar ise ‘Bu yardım halkın bizzat kendi yardımı, vatandaşın yardımlarının götürüldüğü tırların üzerinde neden Şükrü Başdeğirmen’in adı yazıyor. Bu yardımlar neden Başdeğirmen’in şahsi yardımı gibi gösteriliyor’ yorumunda bulundular.

Isparta’da ikamet eden vatandaşlar imkanları doğrultusunda, depremzede vatandaşlar için yardım topluyor. Gökkubbe Fuar alanında toplanan yardımlar tırlar ve kamyonlar aracılığıyla afet bölgelerine sevk ediliyor.

Ancak kamyonların ön kısmında yer alan brandalara ‘Isparta Belediyesi Afet Bölgesi Yardım Aracı’ yazısı yazıyor. Bu yazının alt kısmında ise Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in adı ve imzası yer alıyor. Yardımlarda bulunan vatandaşlar ise Başdeğirmen’in bu tavrından rahatsızlık duyduklarını ifade ediyorlar.

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in kamu kaynaklarıyla ve halkın desteğiyle yapılan bazı hizmetlere bizzat kendi ismini yazdırması dikkatlerden kaçmıyor.

Türkiye’deki bütün belediyeler istisnasız deprem bölgelerine hem kendi imkanlarıyla hem de halkın desteğiyle yardım gönderiyor. Ancak yaptığımız araştırmada, birçok il, ilçe ve kasaba belediye başkanı bu yardımı gönderirken, sadece görev yaptığı bölgenin adını ve sonuna da belediyesi ibaresini kullanırken, Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in bizzat kendi adını yazdığı ortaya çıktı.

Yardımda bulunan birçok vatandaş gazetemiz aracılığıyla bu duruma tepki gösterdi. İsminin, yaptığı yardımdan ötürü açıklanmasını istemeyen hayırseverler: “Biz gazeteye beyanat verirken, yaptığımız yardımlar belli olmasın dile ismimizin açıklanmasını istemezken, her görüşten her inanıştan insanın getirdiği yardımlar, Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in kendi şahsi yardımıymış gibi gözükmesinden rahatsız oluyoruz. Eğer Başdeğirmen, kendi imkanlarıyla yardım yapıyorsa üzerine o şekilde adını yazsın, imzasını atsın” dediler. (Sami Toksöz)

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.