Severek Yabancı Dil Öğreniyorlar, Öğrenirken Kültürlerini Keşfediyorlar

Isparta Süleyman Demirel Fen Lisesi İngilizce Öğretmeni Ayşegül Polat tarafından yürütülen eTwinning projeleri kapsamında, öğrencilere severek dil öğrenme ve öğrenirken farklı kültürleri yakından tanıyarak keşfetme olanağı sağlanıyor.

Severek Yabancı Dil Öğreniyorlar, Öğrenirken Kültürlerini Keşfediyorlar

Isparta Süleyman Demirel Fen Lisesi İngilizce Öğretmeni Ayşegül Polat ve IESO Belermo İngilizce Öğretmeni Elena Fernandez Garcia Türkiye, İspanya, Romanya ve Hırvatistan’dan meslektaşlarıyla Ekim ayında başlayan ve Nisan ayında sona erecek olan “Bridging Cultures” adlı eTwinning projesinin çalışmalarını başarıyla yürütülüyor.

 

Projenin kurucu ortağı Ayşegül Polat, dijital teknolojileri kullanarak kültürel farkındalık yaratmak ve öğrencilerinin İngilizce dil becerilerini geliştirmek amacıyla bu projeyi başlattıklarını belirtti. Ayrıca öğrencilerinin Türkiye, İtalya, Yunanistan, Romanya, Güney Kıbrıs Rum Cumhuriyeti, İspanya, Portekiz, Belçika, Fransa ve Çek Cumhuriyetinden okulların yer aldığı Kasım ayında başlayan ve Nisan ayında sona erecek olan “I Love Europe” adlı eTwinning projesi faaliyetlerini başarıyla sürdürdüklerini ifade etti. Ülkemizden Isparta Şehit Sezgin Erdoğan Anadolu Lisesi, Konya Çelebi Hüsameddin Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Kayseri Çetin Şen Bilim ve Sanat Merkezi öğrencilerinin de projeye dahil olduklarını ve projenin amacının Avrupa değerleri konusunda farkındalık yaratmak olduğunu belirtti. Projelerin ortak amaçlarının teknolojiyi müfredata etkili bir biçimde entegre ederek öğrencilerin yabancı dile karşı olumlu tutum geliştirmelerini sağlamak ve öğrencilere empati, saygı, hoşgörü gibi evrensel değerler kazandırmak olduğunu ifade eden proje yürütücüsü Ayşegül Polat , özellikle uluslararası platformda yürütülen projeler aracılığıyla, öğrencilerin hem kendi kültürlerini yakından tanıma ve tanıtma olanağına sahip olduklarını hem de iletişim dili İngilizce olduğu için İngilizce dersine karşı olumlu tutum geliştirmelerinde faydalı olduğu ifade etti. Üstelik Isparta İl Milli Eğitim Müdürlüğü Erasmus+ 2022 Akreditasyon programı konsorsiyum üyesi olduklarını ve eTwinning projeleri vasıtasıyla organik bağ kurdukları Avrupa’daki okullardan birine öğrenci hareketliliği yapmayı planladıklarını belirtti” dedi. (Tuna Ünal)

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler